جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۶ | ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
تغییر قیمت CNG با یک شیب منطقی
۱۴:۵۶ | ۱۳۹۱/۰۱/۱۹
اجاره خودرو

تغییر قیمت CNG با یک شیب منطقی

پرشین خودرو: مدیر طرح توسعه سی.ان.جی با تشریح شرایط افزایش قیمت CNG در اجرای فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: تغییر قیمت CNG باید با یک شیب منطقی انجام شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، شهرام اسدپور با بیان اینکه افزایش قیمت CNG در فاز دوم هدفمندی یارانه ها تابع عوامل متعددی است، گفت: به عبارت دیگر عوامل متعدد اقتصادی در افزایش قیمت CNG در فاز دوم اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها تاثیر گذار است.

مدیر طرح توسعه سی.ان.جی در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه افزایش این حامل انرژی باید با جمع بندی گرایش تمامی دستگاه‌‍‌های ذیصلاح انجام شود، تصریح کرد: از سوی دیگر تغییر قیمت CNG باید با یک شیب منطقی انجام شود.

این مقام مسئول با اعلام اینکه افزایش قیمت CNG باید مطابق با معیارهای اقتصادی و انرژی کشور انجام شود، تاکید کرد: در مجموع باید سیاست های قیمتی CNG طوری تعیین شود که ضمن مدیریت مصرف سوخت از اتلاف مصرف گاز به عنوان یک ثروت ملی جلوگیری شود.

اسدپور همچنین در پاسخ به سوال مهر مبنی بر شرایط ساخت جایگاه‌های سریع النصب CNG، توضیح داد: در حال حاضر امکان ساخت جایگاه‌هایی با تجهیزات کمتر از 250 متر مکعبی گاز طبیعی در کشور وجود دارد.

مدیر طرح توسعه سی.ان.جی در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه استاندارد جایگاه‌های کوچک و سریع النصب CNG مطابق با جایگاه‌های متوسط و بزرگ انجام می شود، تبیین کرد: اما حجم سرمایه گذاری در این نوع جایگاه‌ها کمتر است.

این مقام مسئول همچنین در مورد میزان تسهیلات اختصاص یافته به سرمایه گذاران بخش خصوصی برای احداث جایگاه‌های کوچک و سریع النصب CNG ، اظهار داشت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی سرمایه گذاران بخش خصوصی را برای دریافت تسهیلات بانکی به بانکها معرفی خواهد کرد.

شمار جایگاه‌های سی‌ان‌جی كشور به 1873 باب رسید

شمار جایگاه‌های سی‌.ان‌.جی فعال كشور با راه‌اندازی جایگاه‌های جدید از ابتدای سال 91 به یك هزار و873 باب افزایش یافت.

با تجهیز و راه اندازی این جایگاه ها تا پانزدهم فروردین امسال، شمار نازل های راه اندازی شده در سراسر كشور به 10 هزار و 858 عدد و ظرفیت عرضه گاز طبیعی فشرده شده در كشور به یك میلیون و 986 هزار و 800 نرمال مترمكعب در ساعت رسید.

با احتساب تولید و تبدیل خودروهای دوگانه سوز در دو بخش تبدیل كارگاهی و تولید كارخانه ای، هم اكنون بیش از 2 میلیون و 800 هزار خودروی گازسوز در كشور وجود دارد.

هم اكنون ظرفیت توزیع سی ان جی بیش از سبد سوخت خودروها بوده و با ساخت 340 جایگاه جدید در نیمه نخست سال آینده این ظرفیت باز هم افزایش خواهد یافت و كشورمان موفق خواهد شد از لحاظ توسعه جایگاه های سی ان جی رتبه دوم دنیا را به خود اختصاص دهد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سی.ان.جی
نظر بینندگان
!
!
!