دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
دو هزار و 800 پایگاه اورژانس آماده باش هستند
۱۱:۴۱ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۸

دو هزار و 800 پایگاه اورژانس آماده باش هستند

پرشین خودرو: سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: دو هزار و 800 پایگاه اورژانس کشور در تعطیلات اخیر تا فردا شنبه با توجه به وضعیت برفی جاده ها در حالت آماده باش هستند.

به گزارش پرشین خودرو، مجتبی خالدی روز جمعه افزود: 17 هزار نفر از عوامل و پرسنل اورژانس در دو هزار و 800 پایگاه مستقر هستند و خدمات امدادی و درمانی برای مسافران در شهرها و جاده ها ارائه می دهند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین خدمات رسانی سازمان اورژانس کشور در محدوده خراسان رضوی و اطراف حرم امام رضا (ع) است.
خالدی تصریح کرد: 218 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی، 250 دستگاه آمبولانس، 5 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 4 فروند بالگرد و 56 مرکز درمانی تا فردا به زائران امام رضا (ع) خدمات ارائه می دهند.
وی افزود: در راستای خدمات رسانی بهداشتی و درمانی به زائران امام رضا (ع)، وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور تمهیدات مورد نیاز را فراهم و در این زمینه از یک ماه قبل با هدف هماهنگی بیشتر، جلساتی را با دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار کردند.
خالدی با بیان اینکه طی هشت ساعت اخیر، 62 نفر از هموطنان به علت حوادث جاده ای مصدوم شدند، ادامه داد: در محور بویین زهرا به سه راه خان آباد در اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس با خودروی پراید 24 نفر مصدوم شدند، همچنین بر اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس با تریلی در محور دامغان به سمنان 24 نفر مصدوم و دو نفر فوت شدند.
وی اضافه کرد: بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور رشت - قزوین 14 نفر مصدوم شدند و پرسنل اورژانس به این آسیب دیدگان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه کرد.

نظر بینندگان
!
!
!