جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۶ | ۱۳۹۱/۰۱/۲۰
برخی سوء‌استفاده‌ها خودرو را گران کرد
۱۰:۲۶ | ۱۳۹۱/۰۱/۲۰
اجاره خودرو

برخی سوء‌استفاده‌ها خودرو را گران کرد

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سوء استفاده برخی افراد سودجو باعث افزایش بهای‌ بعضی خودروهای وارداتی شده است گفت: متاسفانه سازمان تعزیرات و وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ واکنشی نسبت به قانون گریزی های افراد سودجو نشان نداده اند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از خانه ملت، سید حسین هاشمی با تاکید بر اینکه خودروسازی یک صنعت اشتغال زا است و صنایع زیادی در ارتباط با آن قرار دارند، افزود: کشورهای پیشرفته به صنعت خودروسازی توجه خاصی دارند و در شرایط بحران اقتصادی غرب، اروپایی ها و آمریکایی ها بیشترین تلاش خود را با تزریق پول به این صنعت به کار گرفته اند تا مبادا صنعت خودرو آنها زمینگیر شود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: باید صنعت خودرو کشوررا تحت هر شرایطی حفظ کنیم و تدبیری بیندیشیم که این صنعت به سمت خود کفایی پیش رود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم یادآور شد: از آنجایی که قیمت خودروهای داخلی تابع نرخ حامل‎های انرژی، ارز و مواد اولیه قرار دارد، در شرایط کنونی تمامی این موارد افزایش قیمت داشت است؛ لذا خودروساز داخلی مجبور به اعمال افزایش قیمت بوده است.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت خودرو، افزایش قیمت مرجع ارز از ۱۰۵۰ تومان به ۱۲۶۰ تومان است که باعث افزایش بهای خودروهای وارداتی شده است.

هاشمی با تاکید بر سوءاستفاده برخی فرصت طلبان از موقعیت کنونی جامعه اظهار داشت: سوءاستفاده برخی افراد باعث افزایش بهای‌ بعضی خودروهای وارداتی شده است و متاسفانه سازمان تعزیرات و وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ واکنشی نسبت به این گونه قانون گریزی ها نشان نداده اند.

وی افزود: در ساخت برخی قطعات خودرو به خودکفایی رسیده ایم ولی از آنجایی که مواد اولیه قطعات خودروسازی نیز وارداتی است به همین دلیل نرخ ارز در خودروهای ساخت داخل اثر فراوانی داشته است.

نمانیده پنج دوره اخیر مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته کشور ما در صنعت قطعه سازی به جایگاه مطلوبی رسیده است و با حمایت بیشتر از این صنعت، می‌توانیم در صنعت قطعه سازی جهان، حرفی برای گفتن داشته باشیم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم تأکید کرد: اگر خودروسازان خواهان حمایت قاطع مجلس در آینده هستند، باید تمام استانداردهای روز دنیا را رعایت کنند و خودروهایی در کلاس جهانی تولید کنند.

نماینده مردم میانه در خانه ملت اظهار داشت: خودروسازان داخلی مانند سایر شرکت های خارجی که به طور متوسط قیمت محصولات خود را ۱۰ درصد کاهش داده اند، باید این کار را انجام دهند در غیر این صورت سال آینده سال خوبی برای فروش خودروی کشور، پیش بینی نمی شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مجلس
نظر بینندگان
!
!
!