چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۷ | ۱۳۹۱/۰۱/۲۰
امضا قرارداد همکاری چری با گروه جگوار-لندروور
۱۰:۵۷ | ۱۳۹۱/۰۱/۲۰
اجاره خودرو

امضا قرارداد همکاری چری با گروه جگوار-لندروور

‌پرشین خودرو: چری قرارداد همکاری مشترک (جوینت ونچر) با گروه جگوار-لندروور منعقد کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در تاریخ 21 مارس 2012، شرکت خودروسازی چری چین و گروه جگوار- لندروور (JLR) خبر انعقاد قرارداد سرمایه گذاری مشترک خود هریک با سهم 50 درصد از این قرارداد را اعلام کردند.

بر طبق این قرارداد دو طرف توافق کردند با کمک و سرمایه گذاری یکدیگر خودروهای مختلفی تحت برند مشترک چری-جگوار-لندروور و نیز خودروهای تحت برند جگوار لندروور (JLR) تولید و به بازار عرضه کنند. دیگر موارد توافق شده در این قرارداد شامل تولید مشترک موتور و نیز توسعه R&D این دو گروه خودروسازی خواهد بود.

یین تونگ یوئه رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت خودروسازی چری و رالف اسپت مدیرعامل گروه JLR بعد از امضای قرارداد مذکور بصورت مشترک بیانیه ای صادر کردند که در آن آمده است: این جوینت ونچر تصویری جدید و خیره کننده از دو شرکت چری و جگوار-لندروور به بازار ارائه خواهد کرد.

در حال حاضر تقاضا برای محصولات جگوار-لندروور به سرعت در بازار چین رو به افزایش است و ما معتقدیم به واسطه این همکاری مشترک، به عنوان یک برند محبوب به نحو مطلوبی به تقاضای موجود در بازار پاسخ دهیم.

امیدواریم با کمک هر دو برند، توسعه R&D و نیز برخورداری از امتیازات و منابع منطقه ای بتوانیم به مشتریان خود در بازار چین مناسب ترین خودروها را طراحی و عرضه کنیم.

جزئیات قرارداد مذکور تاکنون منتشر نشده است.

پیشینه چری

این شرکت در 8 ژانویه سال 1997 در شهر ووهو استان آنهوئی چین تأسیس شد. در حال حاضر بعنوان یکی از بزرگترین خودروسازان چینی در صدر صادر کنندگان برندهای وطنی چین به بازارهای بین المللی می باشد. محصولات چری طیف وسیعی از خودروها (خودروهای سواری سدان، خودروهای تجاری و نیز SUV) و البته قوای محرکه (موتور و گیربکس) را شامل می شوند. در سال 2011 مجموع فروش شرکت خودروسازی چری به عدد 643000 دستگاه رسید و توانست به رتبه ششم در بین تمامی خودروسازان داخلی و خارجی در بازار چین نایل گردد.

پیشینه جگوار-لندروور (JLR)

مرکز این شرکت در شهر ویتلی در همسایگی کاونتری می باشد. JLR که در حال حاضر تماماً تحت مالکیت شرکت تاتای هند می باشد بعنوان بزرگترین تولیدکننده خودروهای لوکس در انگلستان شناخته می شود. در حال حاضر تعداد پرسنل این شرکت در کل دنیا بالغ بر 21000 نفر بوده و خودروهای این شرکت در بیش از 170 کشور دنیا عرضه می گردد. بزرگترین بازارهای این شرکت انگلستان، آمریکا و چین بوده و اخیراً در سال مالی گذشته کل درآمد فروش این شرکت به رقم 9.905 میلیارد پوند با سود ناخالص 1.043 میلیارد پوند رسید.

در سال 2005، سهم بازار چین در کل فروش جهانی گروه جگوار-لندروور تنها به 1 درصد رسید که بعد از روندی 6 ساله اخیراً بازار چین بعنوان سومین بازار مهم دنیا برای محصولات این شرکت تبدیل شده است. در سال 2011 فروش گروه JLR در چین با رشدی 60 درصدی به 42000 دستگاه رسید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
چری
نظر بینندگان
!
!
!