شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۴ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
دستگیری سارقان با بهره گیری از سیستم GPS خودرو
۱۰:۵۴ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
اجاره خودرو

دستگیری سارقان با بهره گیری از سیستم GPS خودرو

پرشین خودرو: معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری گروه سارقان حرفه ای با بهره گیری از سیستم GPS خودرو خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی دراین‌باره گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت خودرو در منطقه شرق تهران، پرونده‌ای مقدماتی با موضوع «سرقت خودرو» تشکیل شد و برای ادامه رسیدگی در اختیار اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .


وی افزود: با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره بیستم اطلاع پیدا کردند که مالباخته به‌صورت جداگانه نسبت به نصب دستگاه GPS روی خودرو شخصی اش اقدام کرده است که بلافاصله با بهره‌گیری از این سیستم محل خودرو مسروقه در داخل یک باغ در شهرستان بومهن شناسایی شد و کارآگاهان اداره بیستم با اخذ نیابت قضایی به این محل مراجعه و ضمن کشف و توقیف خودرو مسروقه اقدام به دستگیری فردی بنام یاسر ۳۰ ساله کردند.

میرزکی با اشاره به بازجویی از متهم گفت: یاسر در اعترافاتش با معرفی یکی از سارقان سابقه‌دار در زمینه سرقت خودرو و لوازم داخل خودرو به نام «سعید» گفت که خودرو مسروقه را از او دریافت کرده است. در ادامه سعید نیز در شهرستان بومهن دستگیر و به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

 

سرقت خودرو

 


به گفته وی سعید پس از دستگیری در اعترافاتش اظهارکرد که تاکنون بیش از ۱۰۰ فقره خودرو اعم از پژو ۴۰۵ ، پژو پارس ، سمند ، پراید و ... را سرقت و پس از باز کردن لوازم خودرو اعم از باطری ، رادیو پخش ، سیستم صوتی ، کامپیوتر خودرو ( ای سی یو ) و ... ، خودروهای مسروقه را در مکان‌های خلوت رها کرده است .

وی اضافه کرد: سعید در ادامه اعترافاتش عنوان کرد که اموال مسروقه را به واسطه یکی از دوستانش به نام «حبیب» و از طریق سایت «دیوار»به فروش رسانده است که حبیب نیز دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش مقادیر قابل دیگری از اموال مسروقه متعلق به انواع خودروها کشف شد.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: با توجه به دستگیری متهمان و اعترافات جدید به دست آمده از آنان تحقیقات تکمیلی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی از سوی این گروه از سارقان در دستور کار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

نظر بینندگان
!
!
!