پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۴ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
تقویت 1543 واحدی شاخص کل بورس
۱۴:۲۴ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
اجاره خودرو

تقویت 1543 واحدی شاخص کل بورس

پرشین خودرو: معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد سبزپوش شدن نماگرهای این بازار بودند که گردش نقدینگی در بازار سهام در مداری کم جان بالا و پایین می‌شود. شاخص کل هم با افزایش ۱۵۴۳ واحد رو به رو شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه 21 آبانماه 97 با افزایش 1543 واحدی به رقم 182 هزار و 211 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 301 واحدی عدد 28 هزار و 482 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 1814واحدی به رقم  192 هزار و 312 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 1222 واحدی به رقم 135 هزار و 546 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 2659 واحدی عدد 356  هزار و 634 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 25 واحدی بر روی رقم یک هزار و 986 واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی تاپیکو با 117 واحد ، فولاد مبارکه با 96 واحد و ملی صنایع مس ایران با 83 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی فجر با 19واحد،پتروشیمی جم با 11 واحد و نفت بهران با 9 واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 758  میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 2 میلیارد و 462 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 159 هزار و 706 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های گروه دارویی برکت، بورس انرژی ایران، قند نقش جهان، صنایع تولیدی اشتاد ایران، صنعتی بوتان، سرمایه‌گذاری اعتبار، تامین مسکن جوانان، بیمه دی، مهندسی نصیرماشین، داروسازی زهراوی، داروسازی اکسیر از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های داروسازی اکسیر، بیمه دی، مارگارین، بانک انصار، قند شیرین خراسان، پلاست‌ایران، ذوب آهن اصفهان، آزمایش، چرخشگر، معدنی دماوند، سایپا آذین، بورس انرژی، کارخانجات تولیدی شهید قندی، بهمن لیزینگ، سرمایه‌گذاری ملت و اعتباری ملل متوقف شدند. 

امروز در بازار 2 بوس تهران که به معاملات سهامداران عمده اختصاص دارد 150 میلیون سهم صنایع ملی مس ایران به ارزش بیش از 60 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. در عین حال بیش از 117 میلیون سهم فولاد خراسان به ارزش کمتر از 112 میلیارد تومان معاملات انتقالی را میان سهامداران عمده تجربه کرد. در گسترش نفت و گاز پارسیان نیز امروز 19 میلیون سهم به ارزش 6.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبرو بود.

در مخابرات اما امروز 17 میلیون سهم به ارزش 4 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی جابجا شد و 15 میلیون سهم گروه مپنا به ارزش کمتر از 9.5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد. امروز همچنین 15 میلیون واحد سرمایه‌گذاری صندوق درآمد ثابت کمند به ارزش 1.5 میلیارد تومان کد به کد شد. گفتنی است همین وضعیت در پتروشیمی شازند با معاملات کد به کد بیش از 11 میلیون سهمی به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان دنبال شد. در بیمه دانا نیز 8.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 

براساس این گزارش امروز، 5 میلیون سهم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به ارزش 1.5 میلیارد تومان کد به کد شد و 5 میلیون سهم پتروشیمی خراسان به ارزش کمتر از 6.5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد درنهایت امروز 2.5 میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش 2 میلیارد تومان با معاملات انتقالی مواجه شد. 

براساس این گزارش، امروز بازار سهام در حالی معاملاتی متعادل را در اغلب نمادهای معاملاتی به نظاره نشست که حمایت حقوقی‌های حامی بازار به ویژه از سهم‌های پیشرو با وجود تداوم عرضه‌های مداوم در سهم‌های مختلف باعث شد تا نماگرهای بورس دوباره سبزپوش شوند.

افت معنادار قیمت سهام در روزهای معاملاتی گذشته و ترس از تداوم آن در دورنمای کوتاه مدت باعث شده تا اغلب معامله‌گران در این بازار منابع خود را نقد نگه دارند. آنچه که در بازار به خوبی مشهود است، ضعف نقدینگی برای گردش در سهم‌های مختلف حتی در میان سهم‌های ارزنده این بازار است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بورسسهامبازار
نظر بینندگان
!
!
!