سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
محل فرود مریخ نورد سال ۲۰۲۰ مشخص شد
۰۰:۴۷ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
اجاره خودرو

محل فرود مریخ نورد سال ۲۰۲۰ مشخص شد

پرشین خودرو: سرانجام محل فرود مریخ نورد جدید اگزومارس که قرار است در سال ۲۰۲۰ بر روی این سیاره سرخ رنگ فرود بیاید مشخص شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس،  این مریخ نورد بر روی یکی از دشت های مشهور کره مریخ موسوم به Oxia Planum فرود خواهد آمد که در سطح آن صخره هایی با قدمت ۳.۹ میلیارد سال شناسایی شده اند.


این دشت وسیع در نزدیکی خط استوای مریخ قرار دارد و علت انتخاب آن این است که دانشمندان معتقدند یافتن شواهدی در مورد وجود حیات در مریخ در گذشته های دور بیش از هر جای دیگری در این بخش از سیاره مذکور ممکن است. امنیت بالا و مسطح بودن دشت یادشده هم عامل دیگر انتخاب آن به عنوان منطقه ای برای فرود است.
 

مریخ

 


منطقه دیگری که برای این کار نامزد شده بود Mawrth Vallis نام دارد که آن هم دشت مسطح دیگری در نزدیکی خط استوای مریخ است. این دو منطقه تنها در حدود ۳ کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند. شکل گیری Oxia Planum به زمانی در حدود ۴ میلیارد سال قبل بازمی گردد که آب مایع در سطح مریخ وجود داشته است.

قرار است اگزومارس ۲۰۲۰ در تاریخی بین ۲۵ جولای تا ۱۳ آگوست سال ۲۰۲۰ به سمت مریخ پرتاب شود و برای این کار از راکت پروتون ام در بایکونور قزاقستان استفاده خواهد شد. این مریخ نورد حداکثر تا تاریخ ۱۹ مارس سال ۲۰۲۱ به مریخ می رسد.

نظر بینندگان
!
!
!