پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
 افزایش ۳۰ درصدی تصادفات خسارتی در دو روز بارانی
۱۴:۵۱ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
kerman2

افزایش ۳۰ درصدی تصادفات خسارتی در دو روز بارانی

پرشین خودرو: معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: با شروع بارندگی در شهر تهران در ۲ روز گذشته در مقایسه با سایر روز‌ها شاهد افزایش ۳۰ درصدی تصادفات خسارتی بوده‌ایم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان،  سرهنگ مسعود جبارزاده اظهار کرد: در شرایط بارانی میزان ضریب اصطکاک راه و لاستیک خودرو کاهش می‌یابد؛ که با لغزش و سر خوردن وسایل نقلیه، ما شاهد افزایش تصادفات عقب به جلو خودرو‌ها در دو روز گذشته بودایم؛ خوشبختانه این تصادفات تلفات جانی را در پی نداشته است.

وی در ادامه افزود: رانندگان در چنین شرایطی با سرعت مطمئنه رانندگی کنند؛ سرعت مطمئنه سرعتی است که در آن راننده بتواند با کنترل مناسب وسیله نقلیه از هر گونه تصادف و برخورد اجتناب کنند. یکی دیگر از فاکتور‌هایی که باید در این شرایط مورد توجه ویژه قرار گیرد؛ رعایت فاصله ایمن وسیله نقلیه با خودروی جلوی است.

 

تصادف

 

جبارزاده گفت: از آنجایی که با افزایش تصادفات در دو روز گذشته، ما شاهد افزایش نسبی حجم بار ترافیک در معابر شهر تهران به ویژه محدوده‌های مرکزی و مناطق شمالی هستیم، به شهروندان توصیه می‌شود رانندگان با رعایت اصول ایمنی در رانندگی به حفظ سلامتی همشهریان کمک کنند.
 

نظر بینندگان
!
!
!