سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
توزیع لاستیک دولتی به تاکسی‌های کشور از هفته آتی
۱۴:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
اجاره خودرو
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی خبرداد:

توزیع لاستیک دولتی به تاکسی‌های کشور از هفته آتی

پرشین خودرو: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور از آغاز توزیع لاستیک به قیمت مصوب دولتی به رانندگان تاکسی در کشور با نرخ مصوب از هفته آتی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی  با بیان اینکه در مجموعه وزارت کشور اصلی مبنی بر کاهش هزینه‌های سفر به جای افزایش قیمت کرایه‌ها وجود دارد، اظهار کرد: در این خصوص و در فضای کنونی که حوزه تولید مشکل دارد و اختلاف قیمت زیادی میان قیمت تولیدی و مصرفی وجود دارد، رسالت اتحادیه تاکسیرانی این است که کمک کند تا محصولات مصرفی ناوگان تاکسیرانی به صورت مستقیم از تولیدکننده به دست مصرف‌کننده برسد.


وی ادامه داد: به همین در راستای این رسالت این طرح را از لاستیک خودرو آغاز کردیم؛ به طوری که با یکی از شرکت‌های تولیدکننده داخلی (کویر تایر) در مرحله اول ۳۰ هزار حلقه لاستیک را برای ۱۰ شهر اختصاص داده‌ایم که اقدامات اجرایی آن نهایی شده و قرار است از هفته‌ آتی بین رانندگان با نرخ مصوب توزیع شود.

 

لاستیک

 


مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در پاسخ به این سوال که آیا شهرها برای دریافت لاستیک اولویت بندی شده‌اند یا خیر؟ گفت: شهرهایی که محروم‌ترند و شاید امکان تأمین لاستیک را نداشته باشند، در اولویت برای تخصیص لاستیک قرار دارند.همچنین بعد از آن با همکاری چند شرکت لاستیک سازی قصد داریم نیاز ناوگان شهرهای دیگر به لاستیک را برطرف کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد این است که نرخ اعلامی توسط تولیدکننده با نرخی که در بازار عرضه می‌شود، حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد تفاوت قیمت دارد و اگر کمک کنیم این محصولات از تولیدکننده به صورت مستقیم به دست مصرف‌کننده برسد، ۳۰ تا ۴۰ درصد قیمت نسبت به بازار کمتر می شود که کمک خوبی در این زمینه نیز خواهد بود.

ضامنی در پایان صحبت‌هایش اضافه کرد: شهرداری تهران برای تاکسیرانی تهران یارانه‌ای تخصیص داده است که ۵۰ درصد قیمت لاستیک را خود شهرداری تقبل کرده و مابقی را نیز راننده‌ها می‌پردازند. در حقیقت انتظاری که وجود دارد این است شهرداری‌ها در سایر شهرها همکاری‌های بیشتری در این زمینه داشته باشند و کمک‌های مشابه کمک‌های شهرداری تهران انجام دهند و مبلغی در این خصوص اختصاص دهند.

به گزارش ایسنا، توزیع لاستیک‌های دولتی برای رانندگان تاکسی در تهران از هفته گذشته آغاز شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!