پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۰:۲۳ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
تصویری از تولد یک ستاره
۲۰:۲۳ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
اجاره خودرو

تصویری از تولد یک ستاره

پرشین خودرو: آژانس فضایی آمریکا (ناسا) عکسی از یک توده گرد و غبار کهکشانی منتشر کرده است که عامل ایجاد ستاره است و توسط تلسکوپ فضایی "جیمز وب" شکار شده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، چگونه یک ستاره مانند خورشید ما شکل می‌گیرد؟ بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: شکل‌گیری یک ستاره در کهکشان، یک فرآیند شلوغ زیر حجاب توده گرد و غبار است.

تلسکوپ فضایی جیمز وب به این حجاب گرد و غبار نفوذ کرده است و با نگاهی عمیق، فواره‌های مافوق صوتی را دیده است که در فاصله سالیان نوری سفر می‌کنند و مثل آتش‌سوزی کیهانی به نظر می‌آیند.

 

شهاب

 

در اثر حرکت این فواره‌ها، امواج شوک‌دهنده‌ای ایجاد می‌شود که توده‌های گازی و گرد و غبار بین ستاره‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آنها را به هم می‌ریزد.

در این تصویر مادون قرمز نیز یک جفت فواره وجود دارد که قبلا توسط تلسکوپ رصدخانه جنوبی اروپا موسوم به "بسیار بزرگ"(VLT) رصد شده بود، اما وضوح بالا و حساسیت تلسکوپ فضایی جیمز وب به ستاره‌شناسان اجازه می‌دهد که اجرامی مانند این را دقیق‌تر از هر زمان دیگری بررسی کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تولد یک ستاره
نظر بینندگان
M
vote
۰
vote
۱۳۹۷/۰۸/۲۹
تلسکوپ فضایی جیمز وب که هنوز پرتاب نشده!! چی میگین واسه خودتون؟ اگه در ترجمه اخبار نجومی و فضایی تخصص ندارین خوب ترجمه نکنید!!
!
!
!