یكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
جنگ نامتقارن میان تسلا مدل ایکس و لامبورگینی اونتادور! + ویدیو
۱۳:۴۶ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
kerman2
/اختصاصی/

جنگ نامتقارن میان تسلا مدل ایکس و لامبورگینی اونتادور! + ویدیو

پرشین خودرو: معمولا رسم بر این است که خودروهای هم کلاس با یکدیگر رقابت کنند، اما امروز خودروی شاسی بلند تسلا مدل X در برابر لامبورگینی اونتادور S قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، اولین چیزی که این شاسی بلند آمریکایی را خاص و منحصر به فرد می‌کند، پیشرانه‌های محرک آن است که بدون کمک گرفتن از پیشرانه‌ای درون سوز مرسوم، تماما الکتریکی بوده و به طور کلی از دو موتور قدرتمند تشکیل می‌شود که موتور اولی بر روی محور جلو نصب شده و پیشرانه دومی هم وظیفه چرخاندن چرخ‌های عقب را برعهده گرفته است و عملا این خودرو را تبدیل به یک شاسی بلند چهارچرخ محرک کرده است.


این دو پیشرانه هم به تنهایی حداکثر 259 اسب بخار (190 کیلووات) قدرت تولید می‌کنند که به صورت ترکیبی با در نظر گرفتن اتلاف نیرو، حداکثر قدرتی 503 اسب بخاری (370 کیلووات) بدست می‌آید که در حالت تک محور محرک قابلیت رسیدن به شتاب 4.8 ثانیه و در حالت چهارچرخ محرک هم توان رسیدن به شتابی 3.8 ثانیه‌ را دارد. البته اگر خودرو را علاوه بر حالت چهارچرخ محرک، بر روی حالت اسپرت قرار دهند، حتی شتابی حداقل 3.2 ثانیه‌ هم بدست می‌آید که در مسابقه درگ با خودروی لامبورگینی اونتادور S بکار خواهد آمد.

 در آخر هم به پیشرانه محرک لامبورگینی اونتادور S می‌رسیم که در واقع همان پیشرانه تنفس طبیعی 6.5 لیتری دوازده سیلندر لامبورگینی اونتادور است، ولی حالا با یکسری تغییراتی که بر روی آن صورت گرفته است، مقدار نیروی تولیدی موتور از 700 اسب بخار به 740 اسب بخار افزایش پیدا کرده است تا بدون هیچگونه تغییرات در گشتاور خروجی 690 نیوتن متری، شاهد شتاب صفر تا صد 2.9 ثانیه‌ و حداکثر سرعت 350 کیلومتر بر ساعتی برای لامبورگینی اونتادور S باشیم، اما باید دید که آیا این شتاب در عمل می تواند چالشی برای تسلا مدل X ایجاد کند یا خیر.

نظر بینندگان
!
!
!