یكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تولید دوربین های هوشمند کنترل سرعت در کشور
۰۴:۵۳ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
اجاره خودرو

تولید دوربین های هوشمند کنترل سرعت در کشور

پرشین خودرو: محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دوربین های هوشمند کنترل سرعت شده اند که اکنون در جاده های کشور نصب شده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، امیراحد سپهری طراح و تولیدکننده دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت گفت: تصادفات مانند بیماری سل، فلج اطفال و ... هم‌اکنون تبدیل به یک اپیدمی خطرناک شده و سازمان ملل مسئولیت آن را بر عهده سازمان بهداشت جهانی گذاشته است.


وی افزود: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که عامل اصلی ۸۵ درصد کشته های جاده ای در جهان سرعت غیر مطمئنه است. با توجه به تجارب گذشته و مقایسه کاهش تلفات چشمگیر در شهر تهران و افزایش تلفات در جاده‌ها می‌توان به راه حل موضوع پی برد.

سپهری گفت: یکی از عوامل اصلی در تعیین حد سرعت مجاز در هر جاده وضعیت فنی جاده است و در صورتی که حد سرعت مجاز در یک جاده به طور دقیق کنترل شود، تلفات ترافیکی به صورت چشم گیری در آن جاده کاهش می یابد.

 

دوربین

 


وی با بیان اینکه تیم تحقیقاتی ما طراحی و تولید سامانه‌های هوشمند را برابر مشخصات پیشنهادی سازمان بهداشت جهانی انجام داده است، گفت: تا کنون این سیستم ۳۶۰ هزار دلار از خارج خریداری می شد اما اکنون به ساخت آن دست پیدا کردیم.

سپهری ادامه داد: از محصول ما تاکنون تعداد ۲۳۰ دستگاه در تهران نصب و راه اندازی شده که بنا به مستندات شاهد کاهش ۶۰ درصدی تلفات در محورهای فوق بوده و مهمتر اینکه میزان خطا هر دستگاه نزدیک به صفر بوده است.

وی افزود: همچنین تعداد ۱۱ دستگاه در جاده همدان نصب شده که در سه سال گذشته از لحاظ کارکرد ازجمله برترین دستگاه‌ها محسوب می شود. در سال گذشته نیز ۲۰ دستگاه را در جاده قزوین راه اندازی شد.

نظر بینندگان
!
!
!