پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۰ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
احیای کارت سوخت به معنای سهمیه بندی بنزین نیست
۱۶:۳۰ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
اجاره خودرو

احیای کارت سوخت به معنای سهمیه بندی بنزین نیست

پرشین خودرو: عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی می گوید احیای کارت سوخت با هدف جمع آوری اطلاعات است .

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، حسین امیری خامکانی  با اشاره به اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای احیای کارت سوخت، بیان داشت: احیای کارت سوخت به معنای سهمیه بندی بنزین نیست، در واقع مجلس مدتی است استفاده مجدد از این کارت ها را مصوب کرده است.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: مجلس با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت و جمع آوری اطلاعات خواهان به کار گیری کارت های سوخت است، برای کشور که در آستانه سیاست گذاری در حوزه انرژی است، نیازمند مطالعات متعدد و اطلاعات است که به واسطه این کارت ها می توان به اطلاعات دست یافت.

از دید ما کارت سوخت به معنای سهمیه بندی و افزایش قیمت نیست.
نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه زیر ساخت استفاده از کارت های سوخت در کشور وجوددارد، اظهار داشت: با استفاده از کارت های سوخت مطلع می شویم کدام شهرستان بیشترین مصرف سوخت را دارد، کدام برند خودرو مصرف سوخت بیشتری دارد وکدام جایگاه سوخت مرزی بیشترین توزیع سوخت را در کشور انجامی می دهد، از این زیر ساخت عمدتا با هدف مدیریت وجلوگیری قاچاق استفاده می شود.

کارت سوخت خودرو

وی افزود: در دوره گذشته با استفاده از کارت سوخت می دانستیم کارت سوخت خودرویی که از رده خارج شده است در کدام جایگاه سوخت مورد استفاده قرار می گیرد، از این روی مجلس مجدد استفاده از کارت سوخت را تصویب کرد و دولت به دنبال آن بود که سیستم کارت سوخت را هوشمندتر کند و سپس کارت ها را مورداستفاده قرار دهد.

مدیریت دو عارضه قاچاق و مصرف سوخت

امیری خامکانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه احتمالا دولت آمادگی لازم را کسب کرده است، عنوان کرد: از دید ما کارت سوخت به معنای سهمیه بندی و افزایش قیمت نیست، بلکه صرف می خواهیم از زیرساخت های موجود در جایگاه های سوخت برای مدیریت مصرف و جلوگیری از قاچاق استفاده شود.

 

کارت سوخت

 


قاچاق سوخت


عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در خصوص دو نرخی شدن بنزین گفت: در مجلس در زمینه دو نرخی شدن بنزین، سهمیه بندی و تغییر قیمت بحثی وجود ندارد، در حال حاضر کشور با دو عارضه قاچاق سوخت و مصرف شدید بنزین مواجه است که برای مدیریت آنها نیاز به اطلاعات داریم که می توانیم با کمک کارت سوخت به اطلاعات دست پیدا کنیم.

اطلاعیه احیای کارت سوخت

 شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق بنزین به‌ویژه با تشدید قاچاق از مرزها، تصمیم بر این شده که تحویل بنزین به خودروها و موتورسیکلت‌ها، از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، تنها با استفاده از کارت سوخت انجام شود.

بر اساس این اطلاعیه، مالکان محترم خودروها و موتورسیکلت‌هایی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، لازم است به ترتیبی که در رسانه‌ها توضیح داده خواهد شد، از تاریخ شنبه ۳ آذر ماه، حداکثر لغایت شنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۷ نسبت به ثبت درخواست خود برای دریافت کارت سوخت جدید اقدام کنند.

به منظور تسهیل در دریافت کارت جدید سوخت، امکان دسترسی به سامانه ثبت مشخصات از طریق اینترنت یا تماس تلفنی فراهم شده که نحوه دسترسی و اقدام، از طریق رسانه‌های عمومی و رادیو و تلویزیون به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید.

تاکید می‌کند که برای ثبت تقاضای دریافت کارت سوخت جدید، هیچ مبلغی از متقاضیان توسط شرکت ملی پخش دریافت نخواهد شد.

خاطرنشان می‌سازد این اقدام به معنای سهمیه‌بندی و افزایش نرخ سوخت نبوده و لازم است هموطنان محترم به شایعات بی‌اساس در این مورد توجه نفرمایند.

بنابراین از زمان فراهم شدن امکان تحویل سوخت با کارت برای عموم دارندگان خودروها و موتورسیکلت‌ها، همانگونه که گفته شد، از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، بنزین صرفا با ارائه کارت به خودروها و موتورسیکلت‌ها تحویل خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!