جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سه مقصر اصلی تصادف مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اعلام شدند
۱۱:۳۳ | ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
اجاره خودرو

سه مقصر اصلی تصادف مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اعلام شدند

پرشین خودرو: سردار مهری درباره حادثه تصادف رانندگی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی توضیحاتی داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه،   سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه چهارمین همایش ملی ایمنی ترافیک در جمع خبرنگاران در خصوص حادثه اخیر تصادف مسئولان، اظهار کرد: در حادثه فوق بعد از بررسی‌های کارشناسی راننده خودرو لنکروز، راننده تریلی و جاده هر سه مقصر شناخته شده و سهم و تقصیر برایشان در نظر گرفته شد.

رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به پرسش دوباره خبرنگاران درخصوص اینکه آیا سرنشینان خودرو لنکروز کمربند ایمنی بسته بودند، تصریح کرد: این موضوع هنوز احصاء نشده و در حال بررسی آن هستیم.

وی اعلام کرد: این حادثه رانندگی در یکی از نقاط حادثه‌خیز استان گلستان به وقوع پیوسته است؛ صد نقطه حادثه‌خیز در استان گلستان داریم که ۸۰ نقطه در جاده‌های برون شهری و مابقی در راه‌های داخلی است.

این مقام ارشد راهور ناجا به وجود ۵۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز در کشور اشاره و اعلام کرد: ۲۳۰۰ نقطه حادثه‌خیز در برون شهر و ۲۰۰۰ نقطه در درون شهر است؛ مسئولان راهداری و وزارت راه، عدم تخصیص اعتبار را علت اصلی عدم رفع نقاط حادثه‌خیز عنوان کرده‌اند.

 

تصادف

 


وی با بیان این مطلب که ۹۰ درصد سرنشینان خودرو‌ها کمربند ایمنی می‌بندند، گفت: بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب خودرو‌ها در جاده‌ها نیز الزامی است.

سردار مهری به آمار تصادفات از سال ۸۴ تا پایان ۹۶ پرداخت و گفت: میزان جانباختگان حوادث رانندگی از ۲۷ هزار و ۷۰۰ نفر به ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

این مقام ارشد راهور ناجا درخصوص چگونگی رانندگی رانندگان مسئولان گفت: در اجرای قوانین و مقررات هیچ فرقی بین افراد نیست و با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین تجهیزات هر خودرویی مرتکب تخلف شود آن تخلف ثبت و اعمال قانون شده و در سابقه گواهینامه فرد درج خواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا نقش فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی را یک اقدام مناسب در کاهش حوادث عنوان کرد.
 

نظر بینندگان
!
!
!