چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۳ | ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
لوکس‌ترین خودرو سبز جهان + تصاویر
۰۹:۴۳ | ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
اجاره خودرو

لوکس‌ترین خودرو سبز جهان + تصاویر

پرشین خودرو: اینفینیتی با رونمایی از نمونه مفهومی LE که تا دو سال دیگر وارد بازار خواهد شد، تلاشی جدی را برای تولید خودروهای سبز آغاز کرده است. این نمونه یک سدان لوکس مجهز به پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز است.

به گزارش «پرشین خودرو»، اگر پای صحبت خریداران بنشینید اولین ایرادی که به خودروهای الکتریکی می‌گیرند، مسیر کوتاهی است که این خودروها می‌توانند با هر بار شارژ طی کنند.

ایراد بعدی کوچک بودن اغلب این خودروها و ظاهر نه چندان جذاب آنها است. اینفینیتی شاید نتواند برای از بین بردن مشکل اول راهکارهای تازه‌ای ادائه دهد اما با رونمایی از نمونه مفهومی LE نشان داده خودروهای الکتریکی هم می‌توانند ظاهری اسپرت داشته باشند و در ابعاد یک سدان لوکس تولید شوند.

به گزارش خبر آنلاین به نقل از گیزمگ، اینفینتی تلاش می‌کند این نمونه مفهومی جدید را که این روزها در نمایشگاه خودروی نیویورک به نمایش درآمده، تا دو سال دیگر وارد کند. این شرکت پیش از این با تولید نمونه‌های Essence و E-Merge نشان داد که توانایی تولید خودروهای اسپرت پاک را دارد اما طراحی نمونه مفهومی LE و آماده‌سازی آن برای تولید، جدی‌ترین تلاش این شرکت برای ورود به بازار خودروهای الکتریکی است.

اینفینیتی در طراحی LE بیش از آنکه یک خودروی الکتریکی را با مؤلفه‌های همیشگی این شرکت طراحی کند، یک اینفینیتی الکتریکی طراحی کرده است. این نمونه مانند خودروهای الکتریکی شناخته‌شده‌ای مثل نیسان لیف و میتسوبیشی i-Miev کوچک نیست، بلکه یک سدان اسپرت در ابعاد نمونه G اینفینیتی است که در آن زبان طراحی این شرکت و تلاش برای حفظ ظاهر اسپرت خودرو به وضوح دیده می‌شود. این خودرو که طراحی آن مبتنی بر نیسان لیف است به اندازه نمونه‌های دیگر اینفینیتی چشمگیر نیست اما نسبت به بسیاری از خودروهای الکتریکی که تاکنون دیده‌اید، جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

همانطور که دیدیم این شرکت هم موفق نشده خودرویی برای مسافت‌های طولانی تولید کند اما با ایجاد بهترین شرایط آیرودینامیک ممکن برای خودرو از انرژی مصرفی آن نهایت بهره را برده است. برآمدگی عقب خودرو، چرخ‌های آن که کاملا آیرودینامیک طراحی شده‌اند، diffuser یا پخش‌کننده هوای عقب خودرو و برآمدگی‌های جانبی همگی باعث کاهش ضریب مقاومت شده‌اند و آن را به عدد باورنکردنی 0.25 رسانده‌اند. (این عدد میزان مقاومت جسم را در برابر عبور جریان هوا از یک جهت نشان می‌دهد.)

اینفینیتی جزئیات نیروی محرکه این خودرو را اعلام نکرده اما پیشرانه الکتریکی LE می‌تواند گشتاور نیرویی برابر 325 نیوتن‌متر تولید کند که به آن شتاب فوق‌العاده‌ای خواهد داد. بسته 24 کیلووات‌ساعتی باتری یون لیتیوم این خودرو می‌تواند به کمک برق شهری، شیوه‌های شارژ سریع و شارژر بی‌سیم نیسان که به زودی وارد بازار خواهد شد، شارژ شود.

در داخل خودرو سیستم ارتباطی نسل آینده اینفینیتی به کار گرفته شده که تماس رانندگان را با دنیای خارج از خودرو حفظ می‌کند. این سیستم از یک جفت صفحه نمایش تشکیل شده که اطلاعات مورد نیاز راننده مانند داده‌های ناوبری و جستجوهای مورد نظر او را در اختیارش قرار می‌دهند. علاوه بر این سیستم پیشرو تعبیه شده به راننده در پیدا کردن ایستگاه‌های شارژ خودرو، به‌روزرسانی تقویم و پیش‌گرم یا خنک کردن خودرو کمک خواهد کرد.

بسته باتری‌ها زیر فضای اشغال شده توسط سرنشینان تعبیه شده، نور آبی ملایم توسط لامپ‌های ال.ای.دی در سرتاسر فضای داخلی پخش شده و برای روکش صندلی‌ها از چرم استفاده شده است.

احتمالا نمونه‌هایی که به مرحله تولید می‌رسند در رنگ‌های متنوع‌تری تولید خواهند شد، ال.ای.دی‌های آبی فضای داخلی کنار گذاشته خواهند شد و خودرو به سیستم‌های پیشرفته ارتباطی روز مجهز خواهد بود. ورود اینفینیتی به بازار خودروهای الکتریکی را باید به فال نیک گرفت.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
اینفینیتی
عکس های مرتبط
1
2
3
4
5
6
7
8
نظر بینندگان
!
!
!