جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
برگزاری همایش بزرگ جایگاه داران سوخت
۱۲:۱۹ | ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
اجاره خودرو

برگزاری همایش بزرگ جایگاه داران سوخت

پرشین خودرو: همایش بزرگ جایگاه داران عرضه فرآورده های نفتی سراسر کشور با حضور اعضای این انجمن طی امروز در سالن همایش های رازی آغاز بکار­ کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، صالحی رئیس هیئت­ مدیره انجمن جایگاه داران هدف از برگزاری این همایش را طرح مسایل و مشکلات جایگاه داران کشور عنوان کرد و افزود: در این همایش قرار است در خصوص این مشکلات و راهکارهای حل آن تصمیم گیری شود.


همایون صالحی یکی از عمده مشکلات جایگاه داران را برقرار نظام کارمزدی عنوان کرد و­ گفت:­ در حال حاضر جایگاه داران به ازای­ ­­ فروش فرآورده ها،​­ مبلغی را به عنوان کارمزد از دولت دریافت می کنند که جدا از اینکه این کارمزدها معمولا با تاخیرهای چندماهه از سوی دولت پرداخت می شوند تناسبی هم با نرخ تورم و افزایش قیمت ها ندارد.

وی افزود: پیشنهاد مشخص جایگاه داران این است که این نظام پرداخت از کارمزدی به حق العمل تغییر یابد تا جایگاه داران بتوانند مبلغ کارمزد خود را به صورت مستقیم از مصرف کنندگان دریافت کنند.

 

جایگاهداران

 


صالحی در توضیح بیشتر این شیوه گفت: ما انتظار داریم شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی،­ سوخت را با مبلغی ارزان تر از مبلغ مصوب به ما بفروشد و ما سوخت را با قیمت مصوب به مردم عرضه کنیم، در این شرایط مابه التفاوت قیمت خرید جایگاه داران و فروش به مصرف کنندگان سود جایگاه داران خواهد بود که بدون تاخیر و به صورت مستقیم از مردم دریافت می شود.

وی یکی دیگر از مشکلات جایگاه داران را صدور بی رویه مجوز احداث جایگاه های جدید به ویژه مجاری عرضه تک سکو­ و تک تلمبه­ عنوان کرد و افزود: وزارت نفت اخیرا مجوزهای زیادی را بدون کار کارشناسی و توجیه اقتصادی برای احداث جایگاه های تک سکو و اصطلاحا کنار خیابانی صادر می کنند­ و از آنجا که این جایگاه ها با کمترین سرمایه گذاری احداث می شوند شرایط را برای جایگاه های قدیمی که با سرمایه گذاری میلیاردی احداث شده اند غیر رقابتی ساخته است و اگر این شرایط ادامه پیدا کند به تعطیلی ناخواسته برخی از جایگاه های قدیمی خواهد انجامید.

رئیس هیئت­ مدیره انجمن جایگاه داران یکی دیگر از مشکلات جایگاه داران را تبخیر غیرمتعارف فرآورده های نفتی و تحمیل جرایم و غرامت های ناروا به جایگاه داران عنوان کرد و افزود:­ از آنجا که تبخیر فرآورده در شرایط آب و هوایی متفاوت و در فصول مختلف سال­ تغییر خواهد کرد ما انتظارمان این است که وزارت نفت این شرایط را در نحوه محاسبه میزان سوخت تبخیر شده لحاظ کند تا جایگاه داران با جرایم ناروا مواجه نشوند.

نظر بینندگان
!
!
!