جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
خداحافظی رانندگان با سرعت بالا در جاده‌ها
۱۳:۰۰ | ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
اجاره خودرو
عضو کمیسیون عمران مجلس:

خداحافظی رانندگان با سرعت بالا در جاده‌ها

پرشین خودرو: عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کاهش تصادفات جاده ای یکی از آثار مثبت به کارگیری گسترده دوربین های ثبت تخلف در جاده ها است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، سیدحسین افضلی  با اشاره به مجوز سازمان برنامه و بودجه برای خرید و به کارگیری 2 هزار دوربین ثبت تخلف در جاده ها، گفت: قطعا گسترش تجهیزات نظارتی و انتظامی در جاده ها می تواند آثار مثبتی را برای کشور به دنبال داشته باشد.

کاهش تصادفات جاده ای نتیجه به کارگیری گسترده دوربین های ثبت تخلف در جاده ها

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کاهش تصادفات جاده ای یکی از آثار مثبت به کارگیری گسترده دوربین های ثبت تخلف در جاده ها است، امروز به واسطه کمبود این دوربین ها در جاده ها، رانندگان بدون هیچ ترسی اقدام به تخلفات رانندگی می کنند.

البته خطای انسانی تنها معطوف به عدم اجرای قانون نیست، بلکه مسائل دیگری مانند خستگی در رانندگی و عدم توجه جلو نیز در این حوزه محسوب می شود، اما عدم رعایت سرعت قانون و عدم رعایت حق تقدم و انحراف به چپ در بروز تصادفات بسیار اثرگذار است
وی ادامه داد: البته خطای انسانی تنها معطوف به عدم اجرای قانون نیست، بلکه مسائل دیگری مانند خستگی در رانندگی و عدم توجه جلو نیز در این حوزه محسوب می شود، اما عدم رعایت سرعت قانون و عدم رعایت حق تقدم و انحراف به چپ در بروز تصادفات بسیار اثرگذار است.

 

دوربین

 


جان باختن 16 هزار نفر در اثر تصادفات جاده ای در سال گذشته

افضلی تصریح کرد: سال گذشته بر اساس آمارها، حدود 16 هزار نفر در اثر تصادفات جاده ای فوت کرده اند، البته اقدام دستگاه ها موجب شده که آمار تصادفات جاده ای از حدود 27 هزار نفر در سال به 16 هزار نفر کاهش یابد.

نقش 70 درصدی خطاهای انسانی در بروز تصادفات جاده ای

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بر اساس آمارها، خطای انسانی حدود 70 درصد در بروز تصادفات جاده ای تأثیرگذار است، گفت: این مسئله نشان می دهد که که در صورت کاهش خطای انسانی می توان درصد بالایی از تصادفات جاده ای را کاهش داد، از این رو گسترش نظارت های انتظامی در جاده ها می تواند رانندگان را در راستای رانندگی بی خطر هدایت کند.

وی گفت: آن طور که واضح و مبرهن است، سرعت غیرمجاز یکی از مولفه های اصلی در بروز تصادفات جاده ای است، از این رو باید از هر طریقی چه افزایش نیروهای پلیس جاده ای و چه گسترش دوربین های ثبت تخلف، از تشدید این مسئله جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: آمارها و گزارش ها نشان می دهد که در جاده هایی که در آن ها دوربین ثبت تخلف نصب شده، آمار تصادفات و تخلف قانونی به میزان محسوسی کاهش پیدا کرده است و این انتظار می رود که با افزایش این دوربین ها در جاده ها میزان تصادفات کاهش محسوسی داشته باشد.

نظر بینندگان
!
!
!