جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
فیلتر هوای بینی ساخته شد!
۰۱:۳۹ | ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
اجاره خودرو

فیلتر هوای بینی ساخته شد!

پرشین خودرو: آلودگی هوا یک مسئله نگران کننده برای افراد سراسر جهان به شمار می‌آید و تعدادی از تحقیقات اخیر نیز نشان داده است که آلودگی هوا می‌تواند به سلامت افراد نیز لطمه وارد کند اما اکنون مهندسان آمریکایی با اختراع خود کمک مفیدی به بشریت کرده‌اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، مهندسان ایالات متحده آمریکا اخیرا موفق به توسعه یک فیلتر آلودگی هوا شده‌اند که این فیلتر درون‌بینی افراد قرار می‌گیرد.

فیلتری که آمریکایی‌ها اختراع کرده‌اند، "فیلتر بینی اُ۲"(O۲ Nose Filter) نام دارد و در سوراخ‌های بینی افراد قرار می‌گیرد و از ورود ۹۰ درصد ذرات آلودگی بزرگ و ۷۰ درصد ذرات ریز به ریه جلوگیری می‌کند.

این فیلتر بینی نامرئی و قیمت یک بسته ۱۰ عددی این وسیله، ۱۳ دلار(۱۰ پوند) است. میزان محافظت این فیلتر نسبت به یک ماسک صورت معمولی بیشتر است.

 

فیلتر

 


این فیلتر می‌تواند یک وسیله موثر در برابر بحران آلودگی شهرهای مدرن باشد. هر ساله هوای کثیف جان حدود ۹ میلیون نفر در سراسر جهان را می‌گیرد.

فیلترهای بینی O۲ یک هوای شخصی امن و پاک عاری از آلرژن و باکتری را ایجاد کرده و بدن افراد را از آسیب دور نگه می‌دارد.

از هر فیلتر می‌توان تا ۱۲ ساعت استفاده کرد. بر خلاف ماسک‌های صورت، این فیلتر بینی از ورود آلودگی‌ها به ریه‌ها از طریق دهان جلوگیری نخواهد کرد.

برچسب ها:
فیلتر هوابینی
نظر بینندگان
!
!
!