شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۲ | ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
کارخانه تولید وانت پراید سایپا در خمین
۱۳:۲۲ | ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
اجاره خودرو
طی 15 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید

کارخانه تولید وانت پراید سایپا در خمین

پرشین خودرو: نعمت الله پوستین دوز مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در دیدار استاندار گیلان و هیات همراه گفت: در راستای منویات دولت محترم و وزارت صنایع و معادن پروژه هایی در سطح کشور در دستور کار قرار دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، به گزارش سایپانیوز وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده استان های کرمان، آذربایجان غربی، کردستان، مازندران و مرکزی تحت پوشش توسعه خطوط تولید و کارخانه ای گروه خودروسازی سایپا قرار خواهد گرفت.

پوستین دوز اظهار داشت: در شهر کاشان با کمک مسئولین محلی، اقدامات موثری صورت گرفت و کارخانه سایپا کاشان با ظرفیت تولید 150 هزار دستگاه خودروی سواری در سال به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: در استان مرکزی و شهرستان خمین فعالیت های مربوط به احداث کارخانه تولید وانت پراید آغاز شده و طی 14 الی 15 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: در استان های کرمان، آذربایجان غربی و کردستان هم مطالعات زیربنایی را آغاز کرده ایم و امیدواریم در آینده نزدیک کار احداث مجموعه های تولید خودرو را آغاز کنیم.

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: در سفر قریب الوقوع دولت به استان مازندران پروژه احداث کارخانه تولید خودرو در شهرستان ساری کلنگ زنی خواهد شد که تلاش می کنیم این پروژه را به استان های گیلان و گلستان نیز گسترش داده تا در اشتغالزایی منطقه شمال کشور سهمی داشته باشیم.

وی با اشاره به سهم سایپا از صادرات خودرو کشور گفت: با حمایت های دولت و وزارت صنایع و معادن امسال ظرفیت صادرات محصولات سایپا به هفتاد هزار دستگاه در سال خواهد رسید و طبق برنامه در سال 1404 سهم سایپا از صادرات خودرو یک میلیون و دویست هزار دستگاه خواهد بود که استان گیلان به جهت دارا بودن موقعیت ممتاز جغرافیایی می تواند در زمینه صادرات به بازار آسیای میانه نقش مهمی ایفا کند.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با تلاش ها و حمایت های استاندار و سایر مسئولان استان گیلان، مردم آن خطه شاهد حضور سایپا در منطقه شمال کشور باشند.

بر اساس این گزارش قهرمانی استاندار گیلان در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا و مدیران ارشد شرکت گفت: صنعت خودروسازی ایران از این قابلیت برخوردار است که با تلاش و همت متخصصان و صنعت گران سهم وسیعی از بازارهای جهانی را در اختیار بگیرد.

وی گفت: در دولت های نهم و دهم با افزایش اختیارات استانداران از سوی ریاست محترم جمهوری، ما نیز در استان گیلان به سرعت در حال افزایش ظرفیت های توسعه زیربناها و روبناها هستیم و این منطقه با داشتن مرز آبی و خاکی از شرایط بسیار خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی برخوردار است.

وی اظهار داشت: با تلاش های مسئولان محلی و حمایت های دولت، استان گیلان در سال گذشته رتبه اول جذب سرمایه گذاری خارجی را از آن خود کرد.

استاندار گیلان تصریح کرد: کشورهای حوزه دریای خزر و آسیای میانه به شدت به دنبال گسترش روابط تجاری و جابجایی کالا از مرزهای آبی و خاکی استان گیلان هستند و گروه خودروسازی سایپا می تواند با سرمایه گذاری و این استان هم در زمینه اشتغال زایی نقش مهمی ایفا کرده و هم در زمینه صادرات محصول به کشورهای آسیای میانه به افزایش ظرفیت ها و کسب بازار بپردازد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!