جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۳ | ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
بازدید سرپرست استانداری تهران از وضعیت مترو
۱۲:۰۳ | ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
اجاره خودرو

بازدید سرپرست استانداری تهران از وضعیت مترو

پرشین خودرو: شکراله حسن بیگی ،صبح روز گذشته (جمعه دوم آذرماه) با حضور در مترو تهران از نزدیک در جریان وضعیت حضور دستفروشان در مترو قرار گرفت.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایلنا،  براساس آمار؛ روزانه بیش از سه میلیون مسافر از طریق متروی تهران جابجا می شوند آماری که می‌تواند پایتخت را به توسعه پایدار شهری رسانده و بسیاری از تصمیمات مدیران و مسئولان شهری را برای داشتن پایتختی هم تراز شهرهای توسعه مدار دنیا به واقعیت نزدیک کند. اما مسئولان برای تحقق این مهم با چالش‌هایی هم رو به رو هستند، از جمله مشکلات؛ دستفروشانی است به شکل گسترده در متروی تهران حضور دارند. سالهاست چهره متروی تهران با دستفروشان عجین شده و تصمیمات مقطعی مدیران شهری هم نتوانسته ظاهر بصری این وسیله مهم حمل و نقل عمومی را از حضور آنها حفظ کند.

تصمیم به ایجاد بازارهای روزانه و شبانه برای دست فروشان و بساط گستران یکی از راه‌هایی بود که شهرداری برای ساماندهی دستفروشان مترو پیشنهاد داد که البته با مخالفت عده‌ای از اعضای شورای شهر مواجه شد با این توجیه که ساماندهی دستفروشان به معنای پذیرش آنهاست درحالیکه اساسا حضور آنها در مترو و سایر اماکن عمومی نباید قابل پذیرش باشد.

 

مترو

 


با این حال تصمیم به بهبود وضعیت متروی تهران و چاره اندیشی برای ساماندهی دستفروشان آن حالا به استانداری تهران رسیده و مسئولان اجتماعی استانداری به دنبال ارائه راهکارها و هماهنگی دستگاه ها برای رفع این موضوع شهری هستند.

بر این اساس، شکراله حسن بیگی سرپرست استانداری تهران صبح روز گذشته (جمعه دوم آذرماه )در حضوری سر زده از وضعیت دستفروشان مترو تهران بازدید کرد.

وی در این بازدید و گفت و گو با برخی دستفروشان در جریان وضعیت آنها قرار گرفت.

گفتنی ست، کارگروه آسیب‌های اجتماعی استانداری تهران به طور منظم به رصد و بررسی وضعیت آسیب‌های استان در ابعاد مختلف می‌پردازد و تاکنون تصمیمات مهمی در بخش‌های مختلف از جمله بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار، کودکان کار، متکدیان و سایر افراد جامعه اتخاذ شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!