جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۰ هزار سفر دریایی بدون سانحه در بنادر غرب هرمزگان
۱۶:۲۶ | ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
kerman2

۱۰ هزار سفر دریایی بدون سانحه در بنادر غرب هرمزگان

پرشین خودرو: مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه ضمن تشریح خدمات صورت گرفته به مسافران و گردشگران دریایی، از ثبت ۱۰ هزار نفر سفر در مسیرهای بین بنادر چارک و آفتاب به جزیره کیش در ایام تعطیلات نیمه ربیع الاول سال جاری خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "قاسم عسکری نسب" در این رابطه اظهار داشت: بنادر چارک و آفتاب اصلی ترین پایانه‌های دریایی برای ترابری مسافران دریایی در غرب هرمزگان به جزیره کیش است و امیدواریم با برنامه‌های فرهنگی جذابی که تدوین کرده ایم، بتوانیم گردشگران دریایی را برای بازدید و اقامت چند روزه به این بنادر دعوت کنیم.

وی با ارایه جدیدترین آمار از سفرهای دریایی در این منطقه، خاطرنشان کرد: طی ایام تعطیلات نیمه ربیع الاول(اواخر هفته گذشته و اوایل هفته جاری)، خدمات رسانی به جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر سفر در مسیر دریایی بین بنادر چارک و آفتاب به جزیره کیش انجام شد.

عسکری نسب با اشاره به اقدامات متعدد جهت ارتقاء آگاهی مسافران در زمینه استفاده از گردشگاه های دریایی و اقدامات ایجابی برای رعایت ایمنی در این اماکن، خاطرنشان کرد: شناورهای جستجو و نجات دریایی در محدوده های مجاز گردشگری دریایی به همراه واحدهای ایمنی و امداد و نجات در خشکی، طی تعطیلات گذشته از این سفرها پشتیبانی کردند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه، کاهش مدت زمان انتظار مسافران و افزایش خدمات رفاهی در بنادر را از جمله مهمترین اهداف تعیین شده برشمرد و ابراز امیدواری کرد، لحظات شادی برای گردشگران فراهم و خاطره خوشی در ذهن آن‌ها به یادگار حک شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: بیش از ۹۵ درصد از کل سفرهای دریایی کشور در بنادر مسافری و پایانه های دریایی استان هرمزگان انجام می‌شود و تاکنون هموطنان عزیز استقبال خوبی از سفرهای دریایی داشته‌اند.

عسکری نسب ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی هموطنانی که به استان هرمزگان و جزایر خلیج فارس مسافرت می کنند، اظهار داشت: مجموعه تلاشگران بنادر غرب هرمزگان از هیچ کوششی در جهت خدمات دهی مطلوب و ایمن در تمام فصول سال و به خصوص ایام تعطیل، دریغ نخواهند کرد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در پایان گفت: این مجموعه ضمن اتخاذ تمهیدات مناسب ایمنی و کنترل و نظارت بر نحوه رعایت استانداردها و الزامات ایمنی در گردشگاه های دریایی از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، موفق شده میزان سوانح منجر به فوت را به صفر برساند.
 

نظر بینندگان
!
!
!