جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
با ارزش ترین شرکت جهان معرفی شد
۱۸:۴۵ | ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
kerman2

با ارزش ترین شرکت جهان معرفی شد

پرشین خودرو: اپل بعد از گذشت مدتی که عنوان با ارزش ترین شرکت جهان را در اختیار داشت، این عنوان را با اختلافی جزئی به مایکروسافت واگذار کرده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر،  در ماه های اخیر عدم استقبال چشمگیر از گوشی آیفون و برخی مشکلات دیگر مانند عدم اطمینان به وضعیت اقتصادی آینده اپل موجب شده تا ارزش شرکت اپل از بیش از یک تریلیون دلار به حدود ۸۰۰ میلیارد دلار سقوط کند و مایکروسافت با رشد تدریجی خود فرصت پیدا کند به اپل نزدیک شود.

اشباع بازار گوشی های هوشمند مشکل دیگری است که اپل با آن مواجه است و همین مساله موجب شده آیفون مانند گذشته با استقبال مواجه نشود و همین مساله موجب شده اپل درصدد توسعه برخی خدمات دیگر خود مانند موسیقی و همین طور عرضه برخی سخت افزارهای سازگار با آیفون مانند ساعت برآید.

در مقابل اگر چه فروش رایانه های شخصی چندان چشمگیر نیست، اما مایکروسافت با تغییر استراتژی دیگر چندان به ویندوز وابسته نیست و به ارائه خدمات کلود مانند آزور و آفیس ۳۶۵ روی آورده است.

در نتیجه ارزش اپل به ۸۱۲.۶۰ میلیارد دلار سقوط کرده و در مقابل مایکروسافت ارزشی برابر با ۸۱۲.۹۳ میلیارد دلار به دست آورده است. البته این برتری بسیار خفیف است و مشخص نیست آیا مایکروسافت می تواند این موقعیت را برای خود حفظ کند یا خیر.

نظر بینندگان
!
!
!