سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
انتقاد انجمن صنفی کامیون‌داران از نحوه اجرای طرح تن کیلومتر
۰۹:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
اجاره خودرو

انتقاد انجمن صنفی کامیون‌داران از نحوه اجرای طرح تن کیلومتر

پرشین خودرو: رئیس تشکل‌های صنفی کامیون‌داران گفت: نحوه اجرای طرح تن کیلومتر با تصورات کامیون‌داران کاملاً متفاوت است و هیچ تفاوتی در بخش قیمت‌های حمل بار ایجاد نشده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه، رضا کریمی رئیس تشکل‌های صنفی کامیون‌داران  با بیان اینکه طرح تن‌ کیلومتر چهارشنبه 30 آبان ماه ابلاغ شد، اظهار کرد: متأسفانه نحوه اجرای طرح تن کیلومتر با تصورات کامیون‌داران کاملاً متفاوت است و هیچ تفاوتی در بخش قیمت‌های حمل بار ایجاد نشده است.

وی گفت: در جلسه‌ امروز که با حضور نمایندگان کامیون‌داران، وزارت صمت و سازمان راهداری برگزار شد، اعلام کردیم انجمن صنفی درباره نحوه اجرای طرح تن کیلومتر رضایت ندارد و این مدل از اجرا به نفع این صنف نیست.

کریمی تأکید کرد: روز گذشته طرح تن کیلومتر به تمامی استان‌ها ابلاغ شده و مسئولان این حوزه اعلام کردند که برای اجرای این طرح باید با انجمن‌های صنفی کامیون‌داران به توافق برسند.

نماینده انجمن کامیون‌داران با بیان اینکه طرح تن کیلومتر دارای نرخ مشخص و معینی است، گفت: متأسفانه برای اجرای این طرح اعلام کردند که باید هر استان با انجمن‌های صنفی خود به یک جمع‌بندی برسد که این امر در تناقض با مدل‌های مطرح شده در جلسات گذشته است.

 

کامیونداران

 

وی با بیان اینکه موضوع تن کیلومتر یک موضوع کشوری است، گفت: در هر استان تن کیلومتر دارای قیمت‌های مشخصی است و در این طرح شاخص‌های ثابت و متغیر نرخ تن کیلومتر تعریف شده است.

کریمی تصریح کرد: اگر طرح تن کیلومتر از سوی انجمن‌ها به توافق برسد اجرای آن از اول دی ماه در تمامی استان‌ها اجرایی می‌شود.

وی تأکید کرد: در اجرای این طرح شرکت‌های حمل‌ونقل که قراردادهایی با انجمن‌های صنفی دارند، موظفند ظرف 3 ماه این قراردادها را به پایان برسانند و یا متناسب با نرخ تن کیلومتر آنها را تغییر دهند.

نماینده انجمن کامیون‌داران گفت: برداشت ما در این طرح آن است که تن کیلومتر قرار نیست عوض شود، اما سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مدعی است که اگر این طرح اجرا شود کاملاً با تصورات شما برابری خواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!