جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
ساخت رنگ محافظ در برابر امواج الکترومغناطیسی
۰۱:۳۹ | ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
اجاره خودرو

ساخت رنگ محافظ در برابر امواج الکترومغناطیسی

پرشین خودرو: فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به ساخت رنگ محافظ در برابر امواج الکترومغناطیسی شدند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، انتشار و تداخل امواج نه تنها برای تجهیزات الکترونیکی مزاحمت ایجاد می‌کند، بلکه برای سلامت جوامع بشری نیز مضر است. سیستم‌های راداری، امواج مایکروویو، رادیویی و پست‌های فشار قوی بر روی سلامتی افرادی که در نزدیکی این ایستگاه‌ها زندگی می‌کنند، اثرات نامطلوب دارند.محافظت از تداخل الکترومغناطیسی (EMI shielding) به بازتاب یا جذب امواج الکترومغناطیسی توسط یک ماده اشاره دارد که به عنوان یک سپر در برابر امواج عمل می‌کند. استفاده از رنگ ضد امواج، یک روش حفاظتی مهم است که می‌تواند به میزان زیادی اثر امواج الکترومغناطیسی را کاهش دهد.

رنگ SUPER SHIELD-N-۱۳۲ ساخته شده در شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، یک رنگ رسانای الکتریکی تک جزیی ترموپلاست است که برای اعمال بر روی تمام سطوح به منظور حفاظت EMI فرموله شده است. این رنگ محافظ، برای استفاده در منازل مسکونی، اتاق‌های جراحی و بخش‌های مختلف پزشکی، آزمایشگاه‌ها و ساختمان‌هایی که دارای دستگاه‌های حساس به نویز هستند، مناسب است.

 

الکترومغناطیسی

 


همچنین به راحتی و با استفاده از تجهیزات استاندارد معمولی رنگ‌کاری مانند قلم‌ مو، غلطک و اسپری و با حداقل زمان خشک شدن، قابل استفاده بر روی سطوح است. انتخاب پیگمنت‌های مناسب با اندازه زیر یک میکرون و شکل ویژه آن و نیز، فناوری فرآیند تولید این رنگ، باعث افزایش کیفیت این محصول نسبت به نمونه‌های مشابه شده است، از جمله اینکه این رنگ به مدت طولانی قابل نگهداری بوده و برخلاف نمونه‌های دیگر، فاقد ته‌نشینی ذرات است. همچنین در مقایسه با نمونه‌های محدود داخلی، دارای اثر حفاظتی به مراتب بالاتری است که میزان استفاده از این رنگ را کاهش می‌دهد و قیمت آن نیز حدود یک پنجم نمونه‌های خارجی است.

بر اساس اعلام شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مقاومت سایشی مناسب، قابل استفاده در سطوح داخلی، خارجی و مقاوم در برابر رطوبت و شرایط مختلف آب و هوایی، دارای چسبندگی خوب به سطوح مختلف مانند سطوح پلیمری، سیمانی، سطوح ساختمانی و غیره، خشک شدن سریع در دمای محیط و میزان پوشش‌دهی هفت تا ۱۰ متر مربع به ازای هر لیتر در سطح، از جمله ویژگی‌های این رنگ است.

نظر بینندگان
!
!
!