شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۸ | ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
عدم دخالت مجلس در اعلام قیمت جدید خودروهای داخلی
۱۲:۵۸ | ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
اجاره خودرو
/اختصاصی/طرح ساماندهی بازار خودرو باز هم به صحن مجلس نرسید؛

عدم دخالت مجلس در اعلام قیمت جدید خودروهای داخلی

پرشین خودرو: در اعلام قیمت جدید خودروها، موافقت و مخالفت کمیسیون صنایع و معادن مطرح نبوده و قرار نیست کمیسیون صنایع در این زمینه ورود کند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، حال و روز بازار خودرو و نابسامانی قیمت ها در وضعیتی قرار گرفته که هر روز اخبار و مباحث جدیدی در خصوص قیمت خودرو و جلسات خودروسازان و قطعه سازان با دولت و مجلس مطرح می شود در جدیدترین این خبرها اظهارات سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس بود که خبر از بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در صحن علنی در آخرین روز هفته جاری می داد در حالی که مجلس در این روز تعطیل است البته این مساله از سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز مورد پیگیری خبرنگار ما قرار گرفت و وی نیز هر گونه طرح و بررسی این طرح در صحن علنی را در روز گذشته رد کرد.

پیگیری در خصوص نتیجه بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در صحن مجلس در حالی همچنان ادامه دارد که اوایل آبان ماه سخنگوی کمیسیون صنایع در گفت و گو با خبرنگار ما خبر از اتمام برخی اصلاحات در این طرح در کمیسیون صنایع و تصویب و ارجاع آن به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برای بررسی در صحن داده بود و پیش بینی کرده بود که ظرف دو هفته پایانی آبان ماه این طرح در دستور بررسی در صحن علنی مجلس قرار خواهد گرفت اما اخبار این روزها نشان از آن است که با وجود مسائل و شرایط حاد کنونی صنعت خودرو همچنان این طرح در دستور بررسی مجلسیان قرار نگرفته است و معلوم نیست چه زمانی قرار است این طرح به نتیجه برسد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو با اشاره به موضوع قیمت جدید خودروها و پیشنهادات مطرح در این زمینه عنوان کرد: به جزء پیشنهاد 70 درصدی که توسط کمسیون صنایع رد گردید تاکنون پیشنهاد جدیدی به کمیسیون ارجاع نشده است.

ولی ملکی تاکید می کند: هر چند در خصوص افزایش قیمت خودرو و اعلام قیمت های جدید موافقت و مخالفت کمیسیون صنایع و معادن مطرح نیست و قرار نیست کمیسیون صنایع در این زمینه ورود کند.

 به گفته ملکی بررسی و تصمیم گیری در خصوص قیمت جدید خودروها جزء وظایف وزارت صنعت و معدن و ستاد تنظیم بازار است.


هیچ سوالی از وزیر صنعت به کمیسیون صنایع ارائه نشده است

این عضو کمیسیون صنایع با تاکید بر اینکه مجلس حق دخالت در نحوه قیمت گذاری خودرو را ندارد، تصریح می کند: البته مقرر گردیده تا کمیسیون صنایع نظرات خود را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه نماید تا حقوق مردم در نحوه قیمت گذاری‌ها مدنظر قرار گیرد.

ملکی همچنین ضمن حمایت از صنعت و تولید در کشور اظهار می کند: در شرایطی که بین 70 تا 100 درصد قیمت مواد اولیه به کار رفته در خودروهای تولید داخل افزایش داشته، باید حتما قیمت ها تغییر کند زیرا با آسیب و زیان دهی خودروسازان و قطعه‌سازان تولید نیز به تدریج از بین خواهد رفت.

وی در پایان در خصوص طرح سوال از وزیر صنعت و معدن در خصوص قیمت خودرو نیز عنوان کرد: تاکنون سوالی از وزیر صنعت به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع نشده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!