دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
وضعیت گردشگری سلامت در ایران
۱۴:۰۹ | ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
kerman2

وضعیت گردشگری سلامت در ایران

پرشین خودرو: معاون رئیس جمهور به تشریح آمار گردشگری به خصوص در حوزه گردشگری سلامت پرداخت و گفت: کم شدن پروازهای بین المللی یکی از آثار تحریم ها است که حتما ایراداتی را بر ما وارد می‌سازد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، علی اصغر مونسان در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اخبار خوبی که این روزها در فضای گردشگری کشور در سطح بین‌المللی منتشر می‌شود و اینکه ایران را در اولین کشورهای گردشگر پذیر در کنار دانمارک، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی قرار داده‌اند حاصل همایشی بود که در سطح بین المللی در تهران و همدان برگزار شد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مهمان‌های سطح عالی در مراسم ما حضور داشتند، تلاشهای زیادی برای مقابله با ایران هراسی در سطح جهانی در حال انجام است که اخبار خوبی در این زمینه درحال انتشار است.

مونسان با بیان اینکه ما از تمام مردم جهان درخواست کردیم که از کشور زیبا و امن ایران بازدید داشته باشند، گفت: آمار گردشگری ما رشد بسیار خوبی داشته است. در حوزه گردشگری سلامت شاهد رشد بالایی هستیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: در چند روز گذشته دو شهر و یک روستای جهانی را در حوزه صنایع دستی به ثبت رساندیم و الان رتبه اول در ثبت شهرهای صنایع دستی در سطح جهانی هستیم.

مونسان افزود: ما در بودجه 97 بخش صنایع دستی و گردشگری را جزو اهداف دولت برای اشتغال جدید برشمردیم، در بودجه 98 نیز یکی از بخش‌های مهم برای ایجاد اشتغال، حوزه گردشگری و فرهنگی است و امیدوارم بتوانیم در سال 98 هم نقش اشتغال زایی خود را کماکان ادامه دهیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه در دوران تحریم‌ها برای حوزه گردشگری ظرفیت هایی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: کم شدن پروازهای بین المللی یکی از آثار تحریم ها است که حتما ایراداتی را بر ما وارد می‌سازد اما روندی که ما داریم روند رو به رشدی است و امیدوارم بتوانیم به عنوان یکی از حوزه‌های فعال، به ایجاد و گسترش اشتغال در کشور کمک کنیم.

نظر بینندگان
!
!
!