پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
جاده چالوس شنبه تا سه‌شنبه‌شب برای تعمیرات بسته است
۱۶:۳۸ | ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
kerman2

جاده چالوس شنبه تا سه‌شنبه‌شب برای تعمیرات بسته است

ایرنا نوشت: سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای چالوس گفت که جاده کندوان به منظور بازسازی روشنایی تونل ها بویژه تونل شماره ۵ از شنبه شب تا سه شنبه شب هر هفته بسته خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، مهدی صفایی افزود: این محدودیت از امشب به اجرا گذاشته می شود و تا ۲۰ اسفند ماه ادامه می یابد.

وی توضیح داد: در این مدت به جزء روزهای تعطیل جاده کندوان از مرزن آباد به سمت کرج از ساعت ۲۰ تا ۵ بامداد شنبه تا سه شنبه هر هفته بر روی تردد خودروها بسته خواهد شد.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای چالوس افزود: با اعلام اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز تردد خودروها از سمت کرج به چالوس نیز از ساعت ۲۲ شب تا ۵ صبح بسته خواهد بود.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه هزار و ۷۰۰ کیلومتر آن را راههای اصلی تشکیل می دهد.

 

جاده چالوس

 


محورهای مواصلاتی هراز، کندوان و سوادکوه اصلی ترین راه های دسترسی مازندران به پایتخت و برعکس است و از پر ترافیک ترین محورهای کشور به شمار می روند.

طبق آمار سالانه افزون بر ۳۰ میلیون مسافر برای دیدن جاذبه های گردشگری مازندران به این استان سفر می کنند و این استان همه ساله رتبه اول یا دوم را در تردد خودرویی به خود اختصاص می دهد.

حدود ۸۰ کیلومتر از مسیر ۱۶۰ کیلومتری جاده کوهستانی چالوس - کرج(کندوان) جزء حوزه استحفاظی مازندران و بقیه نیز مربوط به استان البرز ست که بیش از ۱۵ تونل کوچک و بزرگ و تعدادی پل در طول مسیر دارد.

نظر بینندگان
!
!
!