جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
قیمت جدید خودرو با نگاه به حقوق مصرف کنندگان باید اعلام شود
۱۳:۱۹ | ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
kerman2
/اختصاصی/آخرین جلسات نمایندگان با وزیر صنعت در خصوص قیمت جدید خودروها؛

قیمت جدید خودرو با نگاه به حقوق مصرف کنندگان باید اعلام شود

پرشین خودرو: وزارت صمت در حال بررسی و تصمیم گیری نهایی در خصوص قیمت جدید خودروهاست از این رو هر گونه اظهار نظر در مورد قیمت خودرو در شرایط فعلی از سوی نمایندگان مجلس به صلاح فضای عمومی جامعه نخواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، با اعلام این خبر گفت: در یکی دو روز آینده با وزیر صنعت، معدن و تجارت جلسه ای خواهیم داشت و نسبت به وضع کنونی قیمت ها و اعلام نرخ های جدید مسائلی را مطرح خواهیم کرد.

رضا علیزاده با تاکید بر اینکه در وضعیت کنونی حمایت از مردم باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد، تصریح کرد: دولت در ابتدا باید شرایطی را فراهم کند تا توان خرید مردم را که طی ماههای اخیر به شدت کاهش یافته تقویت کند و سپس به دنبال راهکاری برای حل مشکل خودروسازان باشد.

وی افزود: در دو سه سال اخیر خودروسازان به اندازه کافی به مردم فشار وارد کردند و بیش از این نباید اجازه یکه تازی به آنها داد اما نباید شرایط را نیز به سمتی برد که تولید خودرو متوقف شود.

علیزاده متذکر شد: در این وضعیت با نگاه به حقوق مصرف کنندگان باید قیمت های جدید تعیین شود تا خودروسازان امکان ادامه حیات و تولید داشته باشند هر چند همزمان خودروسازان هم باید با تلاش و مدیریت بهتر قیمت تمام شده تولید را با حفظ و ارتقاء کیفیت کنترل و مانع از افزایش قیمت ها شوند.

 این عضو کمیسیون صنایع در ادامه با انتقاد از اینکه خودروسازان در برخورد با مشکلات همواره کوتاه ترین راه را انتخاب کردند، افزود: متاسفانه خودروسازان با افزایش قیمت معمولا سهل الوصول ترین راه حل را در برخورد با مشکلات دنبال کردند و هرگز در پی راهکارهای مدیریت برای کنترل هزینه ها و قیمت و ارتقا کیفی تولیدات نبودند هر چند نیازی هم به حرکت در این مسیر نداشتند چرا که همواره بازار انحصاری را در اختیار داشته و بدون دغدغه هر خودرو کم کیفیتی را در بازار به فروش رساندند.

علیزاده همچنین با اشاره به لزوم کنترل و نظارت بیشتر بر خودروسازان بیان کرد: شرایط فعلی خودروسازان باید مدیریت و کنترل شود و همزمان باید شرایط برای رقابت پذیری و خصوصی سازی در این صنعت فراهم شود.

وی در پایان تاکید کرد: مجلس و نمایندگان ملت برای هر گونه اظهار نظر در خصوص شرایط فعلی خودروسازان و قیمت ها منتظر جمع بندی وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

نظر بینندگان
!
!
!