جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
حمل و نقل ریلی نیازمند بیش از 32 هزار واگن و لوکوموتیو است
۱۰:۱۹ | ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
kerman2

حمل و نقل ریلی نیازمند بیش از 32 هزار واگن و لوکوموتیو است

پرشین خودرو: مدیر عامل شرکت راه آهن گفت: با توسعه زیرساخت های حمل ونقل ریلی، در چهار سال آینده کشور نیازمند 32 هزار و 650 واگن باری و مسافری و لوکوموتیو است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، «سعید محمدزاده» در جمع خبرنگاران افزود: بخش خصوصی با استفاده از بسته های سرمایه گذاری می تواند از این ظرفیت در بخش تامین ناوگان ریلی استفاده کند.
مدیرعامل شرکت راه آهن، ماده 12 قانون رفع موانع تولید را یکی از ظرفیت های موجود برای سرمایه گذاران عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری در این بخش، از یارانه های دولت در زمینه صرفه جویی مصرف سوخت استفاده کنند.
 براساس ماده 12 قانون رفع موانع تولید، سرمایه گذاران با کاهش مصرف سوخت، از معادل ارزش سوختِ صرفه‌جویی شده برخوردار می شوند.
محمدزاده با بیان اینکه حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت ریلی کشور و توسعه حمل ونقل بار و مسافر توسط ریل در کشور از مهم ترین اهداف شرکت راه آهن است، گفت: استفاده از تبصره 19 قانون بودجه سال جاری یکی دیگر از بسته های سرمایه گذاری در این صنعت است.

 

ریل

 


وی تاکید کرد: تبصره 19 قانون بودجه سال 97 می تواند به تامین منابع مالی مورد نیاز حمل و نقل ریلی و اجرای طرح های توسعه ای این صنعت کمک کند.
براساس تبصره 19 قانون بودجه، به دولت اجازه داده می شود با رعایت قوانین و مقررات از جمله قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) به منظور جلب مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی و تعاونی در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های منتخب جدید و نیمه‌تمام (با اولویت طرح‌های نیمه‌تمام) و بهره‌برداری طرح‌ها و پروژه‌های تکمیل‌ شده یا در حال بهره‌برداری، در قالب سازوکار مشارکت عمومی - خصوصی، نسبت به انعقاد انواع قرارداد (از جمله واگذاری، مشارکت، ساخت و بهره‌برداری یا برون‌سپاری) با بخش خصوصی و تعاونی اقدام و تمام یا بخشی از وظایف و مسؤولیت‌های خود در تأمین کالاها و خدمات در حوزه‌هایی از قبیل پدیدآوری، طراحی، ساخت، تجهیز، نوسازی، بهره‌برداری و تعمیر و نگهداری را به بخش خصوصی و تعاونی واگذار کند.
 هم اکنون طول خط آهن کشور به حدود 13 هزار کیلومتر رسیده و تا سال 1404 برای دستیابی به حمل 20 درصد مسافر و 30 درصد بار کشور توسط شبکه ریلی، باید طول خط آهن به بیش از 25 هزار کیلومتر برسد.

نظر بینندگان
!
!
!