پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۹ | ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
۲ هزار کارت سوخت مهاجر باطل شد
۱۱:۲۹ | ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
اجاره خودرو
سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

۲ هزار کارت سوخت مهاجر باطل شد

پرشین خودرو: ۵,۵ میلیون نفر برای ثبت‌ درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی اقدام کردند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از صداوسیما، زیبا اسماعیلی گفت: تا ساعت ۲۰ شامگاه دوشنبه (۱۲ آذرماه)، حدود ۵,۵ میلیون نفر از طریق سامانه تلفن همراه، اپلیکیشن و کد دستوری #۴* برای ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی به سامانه دولت همراه (www.mob.gov.ir) مراجعه کرده‌اند که از این میان، حدود یک میلیون مراجعه در نوبت تعیین شده (جدول زمان‌بندی‌شده برپایه رقم سمت راست تلفن همراه) بوده است.
وی آمار نهایی ثبت‌نام‌کنندگان کارت سوخت المثنی را ۴۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۱۵۰ هزار نفر نیز به صورت مراجعه حضوری نسبت به ثبت درخواست کارت سوخت المثنی اقدام کرده‌اند.
سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین از ابطال ۲ هزار کارت سوخت مهاجر در هفته گذشته خبر داد و افزود: هفته گذشته و همزمان با آغاز فرآیند ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی، بیش از ۲ هزار کارت سوخت از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی باطل شد که بیشتر این کارت‌ها از سایر استان‌ها به یکی از استان‌های مرزی منتقل شده بودند.

زیبا اسماعیلی با هشدار درباره سرازیر شدن غیرقانونی کارت هوشمند سوخت به نقاط مرزی تاکید کرد: با توجه به درج اطلاعات شخصی و مشخصات خودرو روی کارت سوخت، لازم است دارندگان کارت سوخت از انتقال کارت سوخت خود به افراد ناشناس خودداری کنند، در غیر این صورت مسئولیت و تبعات آن برعهده خود افراد است.
وی تصریح کرد: این کارت‌ها هم‌اکنون مسدود شده‌اند و اجازه درخواست المثنی به دارندگان این کارت‌ها داده نمی‌شود.
اسماعیلی با اشاره به این‎که بیش از ۹۰۰ هزار کارت سوخت در شرکت ملی پست ایران باقی‌مانده است، گفت: بیشتر این کارت‌ها مربوط به خودروهای نوشماره سال‌های ۹۴ به بعد است و مالکان این دسته از خودروها نیازی به ثبت‌نام حضوری مجدد ندارند و تصمیم‌های مربوط به مراجعه به پست طی چند روز آینده اعلام عمومی خواهد شد.

 

کارت سوخت


سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: افرادی که رمز کارت سوخت‌شان را فراموش کرده‌اند، نیاز به اقدام خاصی ندارد و در موعد مقرر تمامی رمزها بازیابی خواهد شد اما اگر برخی مالکان عجله دارند، می‌توانند از طریق مراجعه حضوری به نواحی سی‌وهفت‌گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نسبت به بازیابی رمزشان اقدام کنند.
زیبا اسماعیلی افزود: این افراد می‌توانند با ارائه مدارک خود از جمله سند سبز خودرو، کارت ملی، کارت سوخت، کارت خودرو و در صورت داشتن سند بنچاق به صورت حضوری به این نواحی مراجعه و رمز جدید خود را بازیابی کنند.


وی تاکید کرد: دارندگان کارت سوخت خودرو در شهر تهران نیز می‌توانند با مراجعه به چهار ناحیه مرکزی در میدان آرژانتین، شمال در خیابان شهید عراقی، شرق در خیابان دردشت و جنوب در میدان راه‌آهن و شهرری به صورت حضوری درخواست بازیابی رمز کارت سوخت خود را ارائه دهند.
وی درباره مالکان خودروهای مناطق آزاد هم گفت : مالکان این خودروها اگر پلا ک ملی مناطق آزاد ندارند باید ابتدا با مراجعه به مراکز تعویض پلاک ، برای خودروهای خود پلاک ملی مناطق آزاد دریافت و سپس برای ثبت کارت سوخت اقدام کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!