جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
کاغذی که به گرما حساس است
۰۱:۰۵ | ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
kerman2

کاغذی که به گرما حساس است

پرشین خودرو: محققان چینی کاغذی حساس به گرما تولید کرده اند که می توان بارها نقش ها و واژه های آن را پاک کرد و دوباره روی آن نوشت.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، محققان دانشگاه فویجیان نرمال در چین کاغذی ابداع کرده اند که به گرما حساس است و می توان روی آن چند بار نوشت.

این محققان به رهبری لوژو چن روی یک کاغذ عادی را با لایه ای از رنگ آبی ترموکرومیک پوشاندند که در معرض گرما بی رنگ می شود. پشت کاغذ نیز با تونر سیاه فوتوترمال پوشیده شد. این ماده رسانای گرما است و در معرض نور گرما تولید می کند.

 

کاغذ

 


آنها در مرحله بعد با کمک یک قلم منتشر کننده گرما روی قسمت آبی کاغذ نقش هایی را کشیدند، سپس تونر کاغذ گرم و به این ترتیب رنگ در قسمت طراحی نقوش شفاف شد و رنگ سفید کاغذ نمایان شد. همچنین می توان به وسیله پرینتر گرمایی یا یک منبع نور مادون قرمز روی کاغذ طراحی کرد.

تصاویر و واژه ها به مدت ۶ ماه در دمای اتاق روی کاغذ باقی می مانند. برای استفاده دوباره از کاغذ می توان آن را تا دمای ۱۰- درجه سانتیگراد سرد کرد. به این ترتیب تمام رنگ به وضعیت آبی برمی گردد. می توان این فرایند را ۱۰۰ بار تکرار و از کاغذ استفاده کرد.

برچسب ها:
کاغذگرما
نظر بینندگان
!
!
!