جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
استفاده از قطعات یدکی اصلی، تضمینی برای ایمنی سرنشینان
۰۹:۴۷ | ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
kerman2
/گزارش خبری/

استفاده از قطعات یدکی اصلی، تضمینی برای ایمنی سرنشینان

پرشین خودرو: مهمترین ضرورت استفاده از قطعات یدکی اصلی حفظ ایمنی و سلامت سرنشینان است. این دلیل خود به تنهایی کافیست تا از خرید و استفاده از قطعات یدکی تقلبی و مشکوک اجتناب کنید.

به گزارش پرشین خودرو، استفاده از قطعات یدکی اصلی و انجام منظم سرویس‌های دوره ای از مهمترین فرآیندهای مهم نگهداری خودرو است.

خودرو همانند هر وسیله‌ای دارای عمر مفید کاری ‌است که می‌توان با اصول نگهداری صحیح از حداکثر عمر مفید تعیین شده آن استفاده کرد و به میزان قابل توجهی از استهلاک آن جلوگیری کرد.

یکی از عوامل مهم برای کاهش استهالک پیش از موعد، استفاده از قطعات یدکی اصلی است. چرا که استفاده از قطعات یدکی تقلبی و نامرغوب خود باعث بروز خرابی و نواقص بزرگتری خواهد شد که منجر به تعویض قطعات بیشتر و با صرف هزینه های چند برابری است.

برای مثال استفاده از قطعات نامرغوب و تقلبی مانند تسمه تایم می‌تواند منجر به خسارت‌های هنگفتی به خودرو شود. قیمت تسمه تایم اصلی خودرو ایکس33 در حدود 240 هزار تومان است، که همین قطعه در صورت تهیه از برندهای نامرغوب و غیر‌اصلی در حدود 190 هزار تومان قیمت دارد.

به ظاهر 50 هزار تومان در هزینه تامین قطعه صرفه جویی شده است، اما قطعا عملکرد قطعه تقلبی همانند قطعه اصلی نخواهد بود و در صورت بروز حادثه در خوش‌بینانه‌ترین حالت باعث ایجاد خرابی در سوپاپ ها و منجر به تعویض واشر سرسیلندر خواهد شد که بالغ بر 700 هزار تومان هزینه را به جای خواهد گذاشت، اما قطعا کار به اینجا ختم نخواهد شد و در بیشتر موارد منجر به خرابی پیستون‌ها، شاتون و بدنه سیلندر شده و خسارتی بالغ بر 7 تا 8 میلیونی را منجر می‌شود.

مهمترین ضرورت استفاده از قطعات یدکی اصلی حفظ ایمنی و سلامت سرنشینان است. این دلیل خود به تنهایی کافیست تا از خرید و استفاده از قطعات یدکی تقلبی و مشکوک باید اجتناب کرد.

مدیران خودرو خود به عنوان تامین کننده قطعات یدکی تمام محصولات خود شامل هر دو برند MVM و CHERY و شبکه گسترده خدمات پس از فروش و ارائه خدمات فنی در قالب سرویس های دوره‌ای در قالب خدمات گارانتی و دیگر خدمات تخصصی همچون تعمیر گیربکس های AT و CVT سعی دارد تا همواره در کنار مشتریان خود بوده و خدمات لازم را به آنها ارائه کند.

شرکت مدیران خودرو با بیش از 150 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش و همچنین دفاتر فروش مستقیم قطعات یدکی یکی از فعال ترین شبکه های خدماتی را در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

علاقه مندان می توانند به منظور اطلاع از نمایندگی های مجاز یه وبسایت رسمی شرکت مدیران خودرو به آدرس WWW.mvmcor.ir مراجعه کنند.

نظر بینندگان
!
!
!