شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۶ | ۱۳۹۱/۰۱/۲۶
پیشنهاد مجلس برای ثبات قیمت بنزین
۱۰:۳۶ | ۱۳۹۱/۰۱/۲۶
اجاره خودرو

پیشنهاد مجلس برای ثبات قیمت بنزین

پرشین خودرو: سخنگوی کمیسیون انرژی و عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اعلام این خبر که طرحی مبنی بر ثابت ماندن نرخ بنزین در سال ۹۱ از سوی کمیسیون تلفیق در در دست بررسی است، گفت: با توجه به اینکه نرخ بنزین به اندازه سه فاز هدفمندی یارانه‌ها افزایش داشته، کمیسیون تلفیق برای بنزین سقف تعیین می‌کند و اجازه افزایش قیمت بنزین را صادر نخواهد کرد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از خانه ملت،، سیدعماد حسینی با بیان اینکه در شرایط کنونی قیمت بنزین به میزان بیش از سه مرحله از قانون هدفمند کردن یارانه‌ها افزایش داشته است، گفت: دولت در اجرای مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مجاز به افزایش ۲۰ درصدی قیمت حامل‌های انرژی بود که به این ترتیب در اجرای مرحله دوم هر گونه افزایش قیمتی خلاف قانون هدفمندی است.

نماینده مردم قروه و دهکلان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه سال گذشته هم مجلس در قانون بودجه مصوبه‌ای مبنی بر غیرمجاز بودن افزایش قیمت حامل ها بیش از ۲۰ درصد را گذرانده است، افزود: امسال هم در لایحه بودجه چنین مصوبه‌ای برای تعیین سقف افزایش قیمت حامل‌های انرژی لحاظ خواهد شد.

وی درباره نرخ بنزین گفت: بنزین یکی از حامل‌هایی است که شیب قانون هدفمند کردن یارانه‌‎ها درباره آن اجرا نشده است و در حال حاضر هم دیوان محاسبات درباره تخلفات دولت در این زمینه پرونده دارد.

حسینی ادامه داد: با توجه به اینکه بنزین این افزایش قیمت را گذرانده است، مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ثابت ماندن قیمت بنزین در سال ۹۱ خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون انرژی و عضو کمیسیون تلفقی بودجه مجلس از مطرح شدن پیشنهاد ثابت ماندن قیمت بنزین در نشست‌های آتی کمیسیون تلفیق خبر داد و یادآور شد: در شرایط کنونی هرگونه افزایش قیمتی موجب تشویق اذهان عمومی می شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قیمت بنزین
نظر بینندگان
!
!
!