شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۹ | ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
10 میلیون کارت سوخت مفقود شده است!
۰۹:۲۹ | ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
اجاره خودرو
وزیر نفت:

10 میلیون کارت سوخت مفقود شده است!

پرشین خودرو: وزیر نفت گفت: حدود 10 میلیون نفر از صاحبان خودرو، کارت هوشمند سوخت ندارند یا آن را گم کرده‌اند، زیرا هیچ خودرویی نیست که کارت هوشمند سوخت نداشته باشد. چه موتورسیکلت و چه خودروهای سبک.

به گزارش پرشین خودرو، بیژن نامدار زنگنه، با بیان این مطلب گفت: تاکنون مراجعه‌هایی به صورت مستقیم یا از طریق گوشی‌های همراه هوشمند و عادی برای دریافت کارت هوشمند سوخت داشته‌ایم و تاکید می‌کنم که این موضوع جدی است و مردم باید مراجعه و ثبت‌نام کنند که هیچ هزینه‌ای هم ندارد.

وی درباره شمار ثبت نام‌ها برای کارت هوشمند سوخت المثنی در کشور گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌داد حدود 10 میلیون نفر از دارندگان خودرو و موتورسیکلت برای دریافت کارت سوخت المثنی ثبت نام می‌کنند، اما تا روز چهارشنبه (21 آذرماه) نزدیک به یک میلیون و 200 هزار نفر برای ثبت نام مراجعه کردند که البته از مردم درخواست می‌کنیم از این روش‌ها که ساده و بدون هزینه است، برای ثبت نام کارت سوخت اقدام کنند.

زنگنه ادامه داد: برنامه دولت این است که وضع خودروها روشن شود، اگر ما اعلام کنیم که سوخت را با کارت هوشمند سوخت خودرو ارائه می‌کنیم، ناگهان عده زیادی بدون کارت می‌مانند و برای مردم نگرانی ایجاد می‌شود، اما این‌که چه زمانی بخواهیم استفاده از کارت هوشمند سوخت را اعلام کنیم باید با هماهنگی دولت باشد.


کارت سوخت
 

تصمیمی برای سهمیه‌بندی یا تغییر قیمت بنزین در دولت گرفته نشده است

وزیر نفت درباره تغییر قیمت بنزین یا سهمیه‌بندی توضیح داد: هنوز تصمیمی برای سهمیه‌بندی بنزین یا تغییر قیمت بنزین در دولت گرفته نشده است.

زنگنه افزود: هدف ما از این اقدام روشن شدن وضع خودروها و دارندگان کارت سوخت بود و نگران آن بودیم که اگر استفاده از کارت هوشمند سوخت الزامی شود، عده زیادی کارت سوخت نداشته باشند.

وزیر نفت درباره زمان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت برای سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه گفت: زمان آن در صورت هماهنگی با دولت به‌زودی اعلام خواهد شد.


قاچاق روزانه حدود 4 تا 5 میلیون لیتر سوخت

وی درباره مقدار قاچاق سوخت در کشور گفت: قاچاق سوخت به هیچ وجه مطابق با ارقام اعلامی در رسانه‌ها از جمله قاچاق 40 میلیون لیتر روزانه نیست، زیرا اگر قرار باشد روزانه 40 میلیون لیتر سوخت که رقمی معادل روزانه 30 هزار تن سوخت در کشور است، قاچاق شود، باید روزانه یک هزار و 500 کامیون 30 هزار لیتری به صورت دائم تردد کنند که عددی منطقی نیست، مگر مقدار مصرف کشورهای همسایه چقدر است؟

زنگنه با بیان این که فکر نمی‌کنم قاچاق روزانه سوخت (گازوئیل و بنزین) از حدود 4 تا 5 میلیون لیتر بیشتر باشد، گفت: افزایش 50 درصدی مصرف سوخت در برخی شهرها و نیز افزایش تقاضا در نقاط مرزی نشان‌دهنده افزایش قاچاق در این نقاط است که متاسفانه سبب مشکلات اجتماعی و اقتصادی فراوانی در این نقاط می‌شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!