یكشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۴ | ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
خودروهای روسای جمهور فرانسه+تصاویر
۱۰:۲۴ | ۱۳۹۱/۰۱/۲۷

خودروهای روسای جمهور فرانسه+تصاویر

پرشین خودرو: شرکت سیتروئن فرانسه از 9 مارس تا نیمه ژوئن اقدام به پریایی نمایشگاهی از اتومبیل هایی نموده که روسای جمهور جمهوری پنجم فرانسه سوار بر آن می شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، یکی از این خودروها لیموزینی است که رنه کوتی، رییس جمهور فرانسه(1954 تا 1959) بر آن سوار می شد. این لیموزین بسیار راحت و در زمان خود بسیار مدرن و مطمئن بود که برای مسافرتهای طولانی کوتی مورد استفاده قرار می گرفت.

در دهۀ 1960، پرزیدنت شارل دوگل(رییس جمهور از 1959 تا 1969) برای ملاقات های رسمی و خصوصی خود سوار بر سیتروئن دی اس می شده است. این سیتروئن دارای سقف الکترونیکی متحرک بود که در زمان عبور رییس جمهور از میان جمعیت باز می شد.

به نوشته خبر آنلاین، در سال 1971 رییس جمهور ژرژ پمپیدو( 1969 تا 1974) دستور ساخت مدل بلندتری از سیتروئن با نام سیتروئن اس ام را داد که دارای جعبۀ سرعت و سیستم خنک کنندۀ اتومبیل بود. این اتومبیل میان سیاستمداران فرانسوی از محبوبیت بالایی برخوردار است به طوری که بعدها توسط ژیسکار دستن، میتران و شیراک نیز برای مراسم رژه و همچنین استقبال از روسای جمهور سایر کشورها مورد استفاده قرار می گرفت.

بعد از پیروزی در انتخابات سال 1995، ژاک شیراک که از پست شهرداری پاریس به ریاست جمهوری رسیده بود، اولین بازدید عمومی خود را با این سیتروئن سی ایکس پرستیژ انجام داد.

سیتروئن سی6 در رژۀ 14 ژوئیه 2005 در زمان ریاست جمهوری شیراک مورد استفاده قرار می گرفت. شیراک از سال 1995 تا 2007 رییس جمهور فرانسه بود.

سیتروئن سی6 برای همۀ مسافرت های سارکوزی تا سال 2008 مورد استفاده قرار می گرفت. از آن زمان به بعد این خودرو تنها برای مسافرت های خارج از شهر استفاده می شد.

برچسب ها:
گران قیمت
عکس های مرتبط
لیموزین
سیتروئن دی اس
سیتروئن اس ام
سیتروئن
سیتروئن سی6
سیتروئن سی6
نظر بینندگان
!
!
!