سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پاسخگوی سودرسانی به دلالان از جیب سهامداران کیست!؟
۱۳:۱۸ | ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
اجاره خودرو
نامه سرگشاده سهام داران شرکت های خودرویی؛

پاسخگوی سودرسانی به دلالان از جیب سهامداران کیست!؟

پرشین خودرو: برخی سهامداران خُرد شركت‌های خودروسازی در نامه‌ ای سرگشاده به مسولان ذیربط به تداوم عدم اصلاح قیمت‌ های محصولات تولیدی خودروسازان معترض شده و نوشتند: از مسئولان می‌خواهیم حق ما را از دلالان بستانید.

به گزارش پرشین خودرو، براین اساس سهامداران صنعت خودرو در نگاشته خود با بیان این كه درنامه های ارسالی انجمن قطعه سازان و خودرو سازان به شورای رقابت وسازمان های مرتبط نسبت به رانت ایجاد شده از محل قیمت گذاری دستوری خودرو هشدار داده اند اما گوش شنوایی وجود ندارد.

سهامداران شرکت های خودروسازی دراین نامه از نمایندگان مجلس و وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کمک و اعلام کرده اند: لابی با نفوذ دلالان و واسطه ها به بهانه گرانی سبب شده اند تا قیمت خودرو در بازار رسمی فاصله بسیار زیادی با قیمت های درب كارخانه داشته باشد . این درحالی است كه با قیمت گذاری دستور خودرو سازان بیش از8 هزار میلیارد تومان زیان و به جای آن دلالان 10 هزار میلیارد تومان سود بردند.

 سهامداران شركت های خودرویی درنامه خود ضمن انتقاد از قیمت گذاری دستوری خطاب به مسئولین كشور اعلام كرده اند چطور می شود با افزایش بیش از 70 درصدی مواداولیه تولید، افزایش نرخ ارز از 4200 به تا 9000 تومان كنونی، نرخ تورم، برطبل ثابت ماندن قیمت خودرو وقیمت گذاری دستوری می كوبید. آیا از وضعیت بیكاری كارگران شركت های قطعه سازی و كاهش تولید خودرو سازان و زیان آنان با توجه به مشكلات خودتحریمی ها و تحریم های بین المللی خبر دارید ؟

چرا از حقوق سهامداران دفاع نمی كنید و چه كسی پاسخگوی سود رسانی به دلالان از جیب سهامداران و تولید كننده است ؟

چرا قدرت خرید سهامداران خودرویی هرروز ضعیف تر می شود این درحالی است كه مسئولین مردم را دعوت به سرمایه گذاری در بورس می كند و آیا قصد آنها ضرررسانی به آنها بوده است ؟

ما سهامداران صنعت خودروی كشور از مسئولین كشور یك خواسته اصلی داریم، هرچه سریعتر دستور اصلاح قیمت هابراساس تعیین قیمت 5 درصد زیر قیمت بازار را صادر كنند.

نظر بینندگان
!
!
!