چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
توسعه حمل و نقل ریلی کاهش آلودگی را به دنبال دارد
۱۲:۱۳ | ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
اجاره خودرو
مدیر برنامه و بودجه شرکت راه‌آهن شهری:

توسعه حمل و نقل ریلی کاهش آلودگی را به دنبال دارد

پرشین خودرو: مدیر برنامه و بودجه شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه با تکمیل و راه‌اندازی خطوط ۶ و ۷ مترو ظرفیت جابه‌جایی مسافر در این دو خط به حدود دو میلیون سفر خواهد رسید، گفت: با راه‌اندازی و تکمیل این خطوط حدود ۸۰۰ هزار ساعت در روز در وقت شهروندان صرفه جویی می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، فرزام ابوالفتحی با اشاره به اینکه لایحه بودجه مترو کلانشهر تهران برای سال ۱۳۹۸ به شهرداری تهران پیشنهادشده است، گفت: این بودجه در ارکان مدیریت شهری از جمله معاونت حمل و نقل و ترافیک در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ برای چاپ و انتشار اوراق مشارکت، یکی از پیشنهاد‌های مربوط به تامین اعتبار برای اجرای پروژه‌های متروی تهران است، افزود: برای اخذ مصوبه شورای اسلامی شهر در این خصوص اقدام شده و موضوع در کمیسیون‌های مربوطه شورا در حال انجام است.

 

مترو


ابوالفتحی با اشاره به اینکه توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری در کلانشهر‌ها از جمله تهران کاهش ترافیک و آلودگی هوا را به دنبال دارد، گفت: با تامین بخشی از بودجه مورد نیاز که از طریق انتشار اوراق مشارکت در سال جاری صورت می‌گیرد ساخت و ساز خطوط ۶ و ۷ در سال آینده تکمیل شده و شاهد آغاز عملیات اجرایی در پایانه‌ها و پارکینگ این خطوط خواهیم بود.

مدیر برنامه و بودجه شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: با تکمیل و راه اندازی این خطوط روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر در مصرف سوخت (بنزین و گازوییل) صرفه‌جویی می‌شود.

نظر بینندگان
!
!
!