چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
وضعیت تولید کامیون در آبان ماه اعلام شد
۰۹:۲۲ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
اجاره خودرو

وضعیت تولید کامیون در آبان ماه اعلام شد

پرشین خودرو: جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید انواع کامیون در آبان ماه امسال نسبت به ماه مشابه در سال گذشته، ۵۲.۶ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایسنا، بر این اساس تولید انواع کامیون در آبان ماه سال جاری به ۶۳۷ دستگاه رسیده که نسبت به تعداد ۱۳۴۵ دستگاهی در مدت مشابه سال گذشته، ۵۲.۶ درصد کاهش یافته است.

طبق آمار مقایسه‌ای ماهیانه تولید انواع خودرو، میزان تولید کامیون در شرکت‌های آریا دیزل موتور، آذهایتکس و تیراژه دیزل ۱۰۰ درصد کاهش داشته و به ترتیب از تعداد ۹، ۱۱ و ۱۲ دستگاه در آبان ماه سال ۱۳۹۶، به صفر رسیده است.

این آمار نشان می‌دهد شرکت‌های بهمن دیزل، گروه بهمن، ماموت، سروش دیزل مبنا و کاریزان خودرو در آبان ماه سال جاری به ترتیب ۴۸، ۱۰۰، ۹۴، ۲۷ و ۵۷ دستگاه کامیون تولید کرده‌اند که میزان تولید آن‌ها نسبت به ماه مشابه در سال گذشته به ترتیب ۹۰، ۸۱.۹، ۶۲.۲، ۵۶.۵ و ۳۶.۷ درصد کاهش یافته است.

 

تولید خودرو

 

همچنین طبق آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صمت میزان تولید شرکت‌های سیبا موتور، سایپا دیزل و زامیاد در ماه هشتم امسال به ترتیب ۲۸.۸، ۲۵.۵ و ۴.۳ درصد کمتر از مدت مشابه در سال گذشته بوده است.

در این میان تنها تولید شرکت ایران‌خودرو دیزل افزایش بیش از ۹۰ درصدی داشته است و میزان تولید آن از ۶۱ دستگاه در آبان ماه سال ۱۳۹۶ به ۱۱۶ دستگاه کامیون در آبان ماه امسال رسیده است.

نظر بینندگان
!
!
!