سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
نمایش توان داخلی سازی کشور در نمایشگاه خودرو تهران
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
اجاره خودرو
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

نمایش توان داخلی سازی کشور در نمایشگاه خودرو تهران

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از تمام خودروسازان و تولیدکنندگان خواسته ام، توان داخلی سازی خود برای قطعاتی که به واسطه برخی محدودیت های بین المللی دیگر وارد نمی شود و موفق به تولید داخلی آن شده اند را در معرض دید عموم قرار دهند.

به گزارش پرشین خودرو، رضا رحمانی، با اعلام این خبر گفت: با حضور و معرفی توان داخلی صنعت خودروسازی در سومین نمایشگاه خودرو تهران، هم شاهد ایجاد کسب و کار جدید برای قطعه سازان و هم رونق تولید در این بخش خواهیم بود.

وی که در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما سخن می گفت، ادامه داد: قیمت گذاری خودرو بر مبنای حاشیه بازار در شهریورماه امسال مصوب شده بود اما بنده برای اجرای آن چند شرط گذاشتم.

رحمانی ادامه داد: شروط تحقق قیمت گذاری بر مبنای حاشیه بازار از سوی خودروسازها شامل رونق تولید، عمل به تعهدات، تامین قطعه ساز، تولید و عرضه قطعاتی که قبل تر از خارج می آمد، واگذاری اموال و فعالیت های غیر خودرویی خودروسازان می شود.

 به گفته وزیر صنعت، فعالیت بر روی موضوع افزایش توان داخلی سازی و تولید و عرضه قطعاتی که پیش تر از خارج می آمده یکی از مهمترین تاکیدات این وزارتخانه به خودروسازان و قطعه سازان برای تحقق رونق تولید، عبور از برخی بحران ها و حمایت از تولید و تولیدکننده داخلی بوده است.

وی موارد ذکر شده را برنامه کوتاه مدت و میان مدت وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور تحول در ساختار خودروسازی کشور دانست و خاطرنشان کرد: این گام ابتدایی است و ظرف یک تا دو سال آینده شاهد اجرای یک برنامه اساسی و متحول گرا در خودروسازی و قطعه سازی کشور خواهیم بود.

یادآور می شود که سومین نمایشگاه خودرو تهران از 18 تا 21 دی ماه جاری در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

نظر بینندگان
!
!
!