پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
رشد جابجایی خودرو از طریق راه آهن
۰۹:۵۱ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
اجاره خودرو

رشد جابجایی خودرو از طریق راه آهن

پرشین خودرو: مدیرکل راه آهن جنوب شرق از رشد ۲۲ درصدی جابجایی خودرو از طریق راه آهن جنوب شرق خبر داد و گفت: در ۷ ماهه امسال ۳ هزار و ۴۰۰ خودرو از طریق راه آهن جنوب شرق جابجا شده که نسبت به ۲ هزار و ۷۷۶ خودرو در سال گذشته رشد ۲۲ درصدی داشته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایسنا، مجید ارجونی  ‌افزود: در مدت 8 ماهه سال جاری نیز ۲۶۸ هزار و ۸۵۲ تن کالا در راه آهن جنوب شرق تخلیه شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۹ درصد را نشان می‌دهد‌.


وی، میزان بارگیری در ۸ ماهه سال جاری را نیز ۴۸ هزار و ۵۵۴ تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش داشته است.

ارجونی همچنین گفت: در پی سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن کشور به استان سیستان و بلوچستان با اجرای طرح گذرگاه همسطح زیباشهر زاهدان موافقت شد‌.

 

 

راه آهن


ارجونی همچنین از پیشرفت ۵۵ درصدی پروژه توسعه ایستگاه راه آهن زاهدان خبر داد و افزود: در حال حاضر ساختمان فعلی ایستگاه راه آهن ۱۵۰ نفر گنجایش دارد که با تکمیل زیرساخت‌ها به منظور اتصال راه آهن چابهار به راه آهن سراسری بنای جدید ایستگاه راه آهن زاهدان گنجایش ۵۰۰ نفر را خواهد داشت‌.

وی با بیان اینکه جابه‌جایی مسافر نیز رشد ۱۷ درصدی را نشان می دهد، افزود: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۰۵ هزار و ۶۱۴ نفر مسافر از طریق راه آهن جنوب شرق جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۷ درصدی برخوردار بوده است و این در حالیست که با عنایت به کاهش ۳۴ درصدی تعداد رام قطارهای راه آهن جنوب شرق شاهد رشد ۱۷ درصدی جابجایی مسافر هستیم‌.

نظر بینندگان
!
!
!