سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۲:۲۱ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
پرتاب نخستین ماهواره ارتباطی چین به فضا
۲۲:۲۱ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
اجاره خودرو

پرتاب نخستین ماهواره ارتباطی چین به فضا

پرشین خودرو: چین نخستین ماهواره ارتباطی خود را با هدف پوشش ارتباطی هر گوشه از زمین از جمله قطب شمال و قطب جنوب، به فضا پرتاب کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، چین با موفقیت یک ماهواره ارتباطی مدار نزدیک به زمین را با استفاده از موشک حامل «لانگ مارژ 11 » از مرکز پرتاپ ماهواره «جیوکوان» واقع در شمال غرب این کشور به فضا پرتاب کرد که نشان‌دهنده گام بزرگی در پرتاب ماهواره‌های ارتباطی چین در مدار نزدیک به زمین است.

براساس گزارش «سی‌جی‌تی‌ان»، ماهواره «هانگیان 1» نخستین ماهواره ارتباطی از خانواده ماهواره‌های هانگیان است که انتظار می‌رود فناوری‌های ارتباطات پهنای باند نزدیک به مدار زمین را محقق کند.

طبق گفته سایت اسپیس فلایت ناسا، این نخستین ماهواره در یک شبکه ارتباطی فضایی وسیع بوده که قادر به پوشش هر گوشه‌ از زمین از جمله قطب شمال و قطب جنوب است.

این ماهواره در سال 2016 با هدف ساخت یک شبکه ارتباطی فضایی از 156 ماهواره ارتباطی در مدار نزدیک به زمین و در ارتفاع 160 تا 2 هزار کیلومتری، توسط شرکت علوم فضایی و فناوری چین، معرفی شد.

پس از تکمیل شدن، این شبکه یک سیستم همه‌جانبه ارتباطات، هوانوردی و سنجش از راه دور را برای تمام افراد در سراسر جهان فراهم خواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فضاماهوارهچین
نظر بینندگان
!
!
!