چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
95 درصد اتوبوس های شهری معاینه فنی دریافت کردند
۱۶:۴۸ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
اجاره خودرو

95 درصد اتوبوس های شهری معاینه فنی دریافت کردند

پرشین خودرو: مدیر عامل ستاد مراکز معاینه فنی شهر تهران از دریافت معاینه فنی 95 درصد اتوبوس‌های شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از صداوسیما، نواب حسینی منش امروز در مراسم افتتاح خط معاینه فنی زمان آباد با بیان اینکه به مردم قول داده بودیم که اگر استقبال از مراکز معاینه فنی افزایش یابد، ظرفیت را افزایش خواهیم داد، گفت: سال گذشته اخذ معاینه فنی برتر برای دریافت طرح ترافیک با تلاش آقای پور سید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اجرایی شد و همچنین از سال گذشته خطوط سیار معاینه فنی را راه اندازی کردیم و از آنجایی که در تهران مشکل زمین داریم و در برخی مناطق همچون مناطق شمالی به دلیل قیمت بالای زمین امکان احداث مراکز ثابت معاینه فنی نیست؛ خطوط سیار توانستند مشکل معاینه فنی در این مناطق را حل کنند.
وی با بیان اینکه در آبان امسال 220 هزار خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده و خدمات دریافت کردند، تصریح کرد: این نشان می‌دهد که عملکرد یک ماهه معاینه فنی در تهران به اندازه عملکرد یک ساله در کلانشهرهای دیگر است.

حسینی منش با بیان اینکه معاینه فنی دستاوردهای زیادی دارد و عیوب خودروها را نشان می‌دهد، گفت: با این حال صنعت خودروسازی از این آمارها استقبال نمی‌کند و می‌بینیم که وانت نیسان آلایندگی زیادی دارد اما هنوز هم تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه برای اولین بار امسال تست کنار جاده‌ای برای خودروهای سنگین را در نظر گرفتیم، اظهار کرد: 2500 خودروی دیزلی فارغ از اینکه معاینه فنی دارند یا ندارند مورد تست قرار گرفتند که 24 درصد خودروها برغم داشتن معاینه فنی در تست‌ها مردود شدند که نشان می‌دهد میزان آلایندگی بسیار بالاست.
حسینی منش افزود: داشتن معاینه فنی را از اتوبوس و خودروهای خدمات شهری شهرداری شروع کردیم و بر همین اساس 95 درصد اتوبوس‌های شرکت واحد توانستند معاینه فنی دریافت کنند.

نظر بینندگان
!
!
!