جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۲ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
بیشترین تاثیر احداث خط ۶ مترو متوجه شهروندان ری است
۱۳:۳۲ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
اجاره خودرو

بیشترین تاثیر احداث خط ۶ مترو متوجه شهروندان ری است

پرشین خودرو: شهردار منطقه ۲۰ گفت: شهردار تهران از ری به عنوان ظرفیت بالای گردشگری پایتخت یاد کرد و بیشترین تاثیر احداث خط ۶ را متوجه شهروندان این شهر تاریخی دانست.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، فرهاد افشار پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در شهرداری منطقه ۲۰ تهران به حضور نیم روزه شهردار پایتخت در این منطقه و تاثیرات این بازدید اشاره کرد و گفت: گفت: با توجه به اینکه تنها خط یک مترو در منطقه ۲۰ فعال است، با بهره برداری از خط ۶ ، سفرهای درون شهری بخش شرقی ری ساماندهی می شود و با حذف مسافت رفت و برگشت ۱۴ کیلومتری عرض شهرری، بخش اعظمی از بار ترافیکی شهرری کاهش خواهد یافت.

افشار خط ۶ مترو را طولانی ترین خط متروی تهران و منطقه خاورمیانه برشمرد و با اشاره به اینکه قسمت اعظم شهروندان تهرانی به صورت مستقیم و یا تقاطعی امکان استفاده از این خط را دارند، افزود: بارمسافرانی که قصد عزیمت به بخش شرقی شهرری را دارند از خط یک به خط ۶ منتقل می شود و بار خط یک مترو در ۲ ایستگاه جوانمرد قصاب و شهرری سبک خواهد شد.

وی به تاثیرات کاهش بار ترافیکی در کیفیت هوای شهرری نیز اشاره کرد و افزود: پروژه توسعه خط ۶ مترو به حرم حضرت عبدالعظیم(ع) نیز فعال است که این بخش در تقویت بحث گردشگری و طبیعت گردی در حریم ری اثر گذار است.

افشار افتتاح ایستگاه معاینه فنی خودرو شهدای زمان آباد را از دیگر برنامه های حضور شهردار تهران در منطقه ۲۰ برشمرد و گفت: شهردار تهران طول مسیر ایستگاه مترو دولت آباد تا روستای زمان آباد را با استفاده از مدهای حمل و نقل عمومی منطقه ۲۰ طی کرد و در این فرصت با پتانسیل ها و فرصت های گردشگری شهرری از جمله فضاهای پیرامون کوه بی بی شهربانو و زمین های مجاور در قالب جنگل کاری های حاشیه ری بیش از پیش آشنا شد.

وی با اشاره به اینکه شهردار تهران نیز وجود فضاهای گردشگری فرامنطقه ای از جمله کارخانه سیمان از نقاط قوت شهرری برشمرده است، افزود: فعال شدن این ظرفیت های گردشگری اقتصاد ری و تهران را متحول می کند.

افشار وجود نقاط جمعیتی در محدوده حریم و بحث ساخت و سازهایی که با مجوز دهیاری ها در روستاها انجام می شود را از جمله موارد مهمی برشمرد که مورد توجه شهردار تهران و بررسی و رسیدگی به آن در دستور کار مدیریت شهری تهران قرار گرفت.

 

مترو

 


وی ادامه داد: استقرار جمعیت در حاشیه تهران و ری نیازمند رسیدگی و نظارت است چرا که عدم رسیدگی به آن موجب ایجاد مشکلات امنیتی و اجتماعی و تهدیدی برای ری خواهد شد.

افشار افتتاح مرکز معاینه فنی خودرو در روستای زمان آباد در محدوده نقاط جمعیتی حریم ری را از دیگر برنامه های حضور شهردار تهران برشمرد و گفت: با فعال شدن این مرکز، بخشی از سفر های درون شهری حذف خواهد شد و سیاست انتخاب محل ایستگاه ها با رویکرد پراکندگی متوازن انجام می شود.

وی راه اندازی ایستگاه های معاینه فنی سیار در شهر تهران را از دیگر طرح های جدید و خلاقانه شهرداری تهران عنوان کرد.

افشار با اشاره به اینکه شهرداری تهران به دنبال جایگزینی دوچرخه به جای خودرو است، گفت: منطقه ۲۰ به علت پایین بودن شیب طولی و عرضی این منطقه، به عنوان یکی از مناطقی که بیشترین پتانسیل استفاده از دوچرخه را دارد مطرح است که در صورت اجرا، شهرداری منطقه ۲۰ همکاری لازم را در خصوص عملیاتی شدن آن خواهد داشت.

وی کاهش آلودگی زیست محیطی، رفع کم تحرکی شهروندان، کاهش بار ترافیکی معابر درون شهری را از مهمترین پیامدهای استفاده از حمل و نقل پاک برشمرد و گفت: بلوار شهدای ایرانیت برای اجرای طرح پایلوت ترویج حمل و نقل پاک با سه مد پیاده و دوچرخه و سواره پیشنهاد شده است که پس از بررسی های لازم به عنوان پایلوت شهر تهران عملیاتی می شود.

شهردار منطقه ۲۰ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران را به عنوان راهکار رشد و توسعه شهرری دانست و افزود: با نگاه توسعه ای به شهرری شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش شهرری خواهیم بود و امیدواریم بتوانیم بستر رشد اقتصادی را در این منطقه فراهم کنیم تا ری به جایگاه اصلی که شایسته آن است برسد و مردم احساس بهتری از زندگی در ری پیدا کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!