یكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
آغاز عرضه خودروهای انبار شده توسط دلالان به بازار
۱۵:۲۷ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
کرمان 2
یک کارشناس بازار خودرو مطرح کرد:

آغاز عرضه خودروهای انبار شده توسط دلالان به بازار

پرشین خودرو: کاهش نرخ ارز، خودروهای وارداتی انبار شده توسط دلالان را روانه بازار خودرو کشور کرده است.

به گزارش پرشین خودرو، کامران طالبی فرد کارشناس بازار خودرو، با بیان این مطلب و با اشاره به روند بازار خودروهای وارداتی در سال جاری، گفت: چنانچه روند کاهش قیمت ارز در یک ماه آینده ادامه یابد یا قیمت‌ها در سطح فعلی ثابت بماند، شاهد عرضه حجم نسبتا بالایی از خودروهای وارداتی به بازار خواهیم بود که دلالان خرد یا سرمایه‌گذاران در چند ماه گذشته به‌ منظور کسب سود خریداری کرده‌اند.

وی ادامه داد: حجم بیشتر این خودروها در زمستان سال گذشته و بهار و تابستان سال جاری، زمانی که قیمت ارز در محدوده حداکثر هفت هزار تومان بود، خریداری یا انبار شده و بخشی از آن‌ها در زمان اوج قیمت‌ها به بازار عرضه شده است.

طالبی فرد افزود: در حال حاضر با کاهش قیمت ارز به محدوده ١٠ تا ١١ هزار تومان شاهد این هستیم که دلالان خرد و همچنین سرمایه‌گذاران به‌دنبال فروش خودروهای خود هستند، زیرا این احتمال را می‌دهند که قیمت‌ها در سطح کنونی تثبیت شود.

 این کارشناس بازار تصریح کرد: البته هیچ کدام از این پیش‌بینی‌ها نمی‌تواند کاملا دقیق باشد و باید سطح واقعی قیمت‌ها را در بهار سال آینده جست‌وجو کرد زیرا تا تصویب‌ نشدن بودجه دولت در سال ١٣٩٨ و همچنین تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک، نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از وضعیت بازار خودروهای وارداتی داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: چنانچه خودروهای مانده در گمرک طی ماه های پایانی سال ترخیص شود و قیمت ارز افزایش نیابد، قطعا شاهد تعدیل قیمت‌ها در بازار خودروهای وارداتی خواهیم بود.

نظر بینندگان
!
!
!