یكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
ورود خودروهای آفرود به کویر مرنجاب ممنوع شد
۱۲:۱۷ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
کرمان 2
/گزارش خبری/دادستان آران و بیدگل:

ورود خودروهای آفرود به کویر مرنجاب ممنوع شد

پرشین خودرو: دادستان آران و بیدگل گفت: به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌ها در کویر مرنجاب ورود سافاری و آفرود به این منطقه ممنوع است.

به گزارش  پرشین خودرو به نقل ازایسنا،  سید محمدجوادی  در خصوص آخرین وضعیت مرنجاب، اظهارکرد: مخالف گردشگری و کویر نوردی نیستیم، ولی مشکلات زیست محیطی داریم که جای خاصی برای سافاری پیش‌بینی نشده و به دلیل پهنه بزرگ کویر هر کس هر جا خواست می‌رود و به طبیعت و محیط‌زیست آسیب وارد می‌کند.

وی افزود: فرسایش خاک و مشکلات جانوری و گیاهی از جمله دلایل دیگر ما برای محدودیت ورود به مرنجاب است که در آینده می‌تواند به یک چالش و مشکل بزرگ برای اقلیم و محیط زیست آران و بیدگل و شهرهای اطراف تبدیل شود.

جوادی تصریح کرد: مسئول حفظ وضعیت موجود هستیم و باید بهتر از این طبعت را به آیندگان تحویل دهیم. بر همین اساس ممنوعیت آفرود و سافاری را تا زمانی که زیرساخت‌ها به صورت کامل آماده نشود خواهیم داشت، نه تور بدون مجوز می‌تواند فعالیت کند و نه لیدر بدون مجوز، بنابراین تورها باید هماهنگ با فرهنگ مردم منطقه فعالیت کنند.

 

آفرود

 

دادستان آران و بیدگل ادامه داد: هر کاری که انجام می‌دهیم به دلیل نگرانی مردم، خانواده شهدا و روحانیان است این‌ها دغدغه دارند، نباید به دلیل یک عده‌ای فرهنگ شهر را زیر سؤال برد، تا زمانی که مسئول باشم باید این نکات را مورد نظر داشته باشم و بدون تعارف به صورت قانونی عمل خواهم کرد تا مدیون مردم و خون شهدا نشوم‌.

جوادی ادامه داد: چه طور عده‌ای برای ورود گردشگر سر و دست می‌شکنند در حالی که این افراد معمولاً مایحتاج خود را از شهرهای خود و یا بیرون از این شهر تهیه می‌کنند و سود اقتصادی هم ندارند، برخی حتی ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی به دنبال خود وارد این شهر مذهبی می‌کنند، چطور بتوانیم این وضعیت را تحمل کنیم که نه توجیه اقتصادی دارد و نه هنجارهای دینی و ملی را رعایت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای در فضای مجازی چنین وانمود کردند که فقط و فقط دغدغه فرهنگی و مذهبی دارند، ولی ما به جز این کمبود و نبود امکانات اولیه بهداشتی و راه مناسب را داریم و این‌ها چیز کوچک و ساده‌ای نیست، وقتی تمام این موارد درست شد می‌توان برای ورود خودروها به کویر مرنجاب تصمیم گرفت.
 

نظر بینندگان
!
!
!