سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
این پوشیدنی خطر اوردوز را تشخیص می‌دهد
۰۳:۲۹ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
اجاره خودرو

این پوشیدنی خطر اوردوز را تشخیص می‌دهد

پرشین خودرو: تعداد افرادی که در اثر مواد مخدر اوردوز کرده‌اند بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۶ بیش از سه برابر شده است. در سال ۲۰۱۸ هر روز ۱۱۵ نفر به دلیل اوردوز از بین می‌روند. با فارنت همراه شوید…

به گزارش پرشین خودرو، به‌تازگی دانشجویان دانشگاه کارنگی ملون یک دستگاه پوشیدنی با نام HopeBand ساخته‌اند تا کاربر را از احتمال به وجود آمدن یک اوردوز غیرقابل‌انتظار با خبر کند و به این ترتیب او فرصت کافی داشته باشد تا از نالوکسان جهت بازگشت به حالت عادی استفاده کند. هنگامی که با استفاده از سنسور تشخیص نبض سطح پایین اکسیژن خون مشخص شود، بند HopeBand صدایی جهت هشدار تولید کرده و یک پیام شامل مکان فرد ارسال می‌کند. این دستگاه حدود ۱۰ ثانیه وضعیت اکسیژن خون را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت تداوم سطح پایین آن شروع به ارسال هشدار خواهد کرد.

یکی از دانشجویان دانشگاه کارنگی ملون خاطرنشان کرد که می‌توانید از این دستگاه با عنوان دوستی یاد کرد که مواظب میزان و الگو مصرف شما است و زمانی که از حد آن تجاوز کنید، به شما هشدار می‌دهد. تیم موجود در پشت طراحی این دستگاه هنوز در دنیای واقعی آن را مورد آزمایش قرار نداده است اما در نمونه‌های آزمایشگاهی با موفقیت تست‌های خود را پشت سر گذاشته است تا این ایده مطرح شود که در آینده می‌توان روی آن برای ارائه قابلیت‌های بیشتر حساب باز کرد.

این دستبند به افراد موادی که در برنامه تعویض سوزن قرار دارند به صورت رایگان داده می‌شود اما نسخه فروشی آن می‌تواند قیمتی بین 16 تا 20 دلار داشته باشد. چنین قیمتی می‌تواند برای یک دستگاه ضامن زندگی افراد معتاد به مواد مخدر یک قیمت واقع‌گرایانه باشد. نظر شما در مورد چنین دستگاهی چیست؟

نظر بینندگان
!
!
!