یكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
اتوبوسرانی حق واردات اتوبوس دست دوم را ندارد
۰۸:۵۹ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
کرمان 2
هشدار دبیر انجمن خودروسازان ایران:

اتوبوسرانی حق واردات اتوبوس دست دوم را ندارد

پرشین خودرو: دبیر انجمن خودروسازان ایران با اشاره به قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخلی گفت: شرکت اتوبوسرانی حق واردات اتوبوس دست دوم را ندارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، احمد نعمت بخش، با بیان این مطلب از احتمال واردات اتوبوس‌های دست دوم از سوی شرکت اتوبوسرانی خبر داد و این کار را در شرایط فعلی "خیانت به کشور خواند".

وی اظهار کرد: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اخیرا از برنامه این شرکت برای واردات اتوبوس دست دوم به علت ناتوانی در خرید اتوبوس‌های نو، خبر داده است.

نعمت بخش با اشاره به وجود ۱۰ شرکت اتوبوس‌ساز در کشور با ظرفیت تولید بالغ بر ۴۵ هزار دستگاه در سال، اظهار کرد: در شرایطی که تمام کارخانه‌های اتوبوس‌سازی زیر ظرفیت کار می‌کنند و بعضی از آن‌ها در شرف تعطیل شدن هستند، واردات اتوبوس‌های دست دوم خارجی، خیانت به کشور است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران با بیان اینکه بخش‌های مختلف کشور در شرایط تحریم باید به یکدیگر کمک کنند، گفت: اگر استفاده از اتوبوس‌های دست دوم اقتصادی بود کشورهای مبداء خودشان از آن‌ها استفاده می‌کردند.

وی افزود: این اتوبوس‌ها استاندرهای لازم برای ورود به کشور را ندارند و خرید آن‌ها منجر به وابستگی و مصرف ارز برای تعویض قطعات مستعمل خواهد شد.


نعمت بخش در پایان خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت(صمت) ثبت سفارش واردات اتوبوس‌های دست دوم را متوقف خواهد کرد.

نظر بینندگان
!
!
!