پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۷ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
چگونگی ساخت خودروی تسلا مدل 3 + تصویر
۱۲:۰۷ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
اجاره خودرو

چگونگی ساخت خودروی تسلا مدل 3 + تصویر

پرشین خودرو: شرکت تسلا از چگونگی ساخت خودروی تسلا مدل 3 ، که همکاری ربات و انسان در آن مشخص است خبرداد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، شرکت "تسلا"(Tesla) در ویدئوی جدیدی با عنوان "تسلا مدل 3 چگونه ساخته می‌شود"، فرآیند سوار کردن قطعات این خودرو را در یک بازه زمانی 48 ثانیه‌ای منتشر کرد.

در این ویدئو، اسکلت خودرو در خط تولید دیده می‌شود؛ درحالی که دو نفر از کارگران به همراه ماشین‌های نصاب، 10 هزار قطعه را روی آن سوار می‌کنند.

تسلا مدل 3، در حال حاضر مقرون به صرفه‌ترین وسیله نقلیه این شرکت است که در کارخانه آن واقع در شهر فریمانت کالیفرنیا تولید می‌شود. در این کارخانه، دهها هزار وسیله نقلیه تولید می‌شود که بیش از 53 هزار مدل از 80 هزار مدل تولید شده در سه ماه آخر سال را تسلا مدل 3 تشکیل می‌دهد.

تسلا
 

تسلا با خودکار ساختن کارخانه‌هایش و استفاده از تکنسین‌های انسان در پست‌های گوناگون، توجه بسیاری را به خود برانگیخته است.
 

تسلا

 

"ایلان ماسک"(Elon Musk)، مدیرعامل تسلا در اوایل سال 2018 اعتراف کرد که خودکار شدن بیش از حد کارخانه‌های تسلا، دلیل اصلی کند شدن روند تولید این شرکت است. وی در پست توئیتر خود گفت که قصد دارد بیشتر به نیروی انسانی اهمیت دهد. این موضوع موجب شد که تغییراتی در خط تولید کارخانه‌ها پدید آیند.

ماسک در مصاحبه‌ای گفت: ما شبکه پیچیده‌ای از تسمه‌های حامل داشتیم که کارآمد نبودند؛ در نتیجه تصمیم گرفتیم این روش کار را به کلی کنار بگذاریم.

ویدئوی جدید تسلا ثابت می‌کند که ماسک، نیروی انسانی بیشتری را به خط تولید خود آورده و آنها را در بخش‌های گوناگون به کار گرفته است.
 

تسلا

 

این نخستین بار نیست که تسلا، ویدئویی از مراحل تولید خودرو در کارخانه فریمانت منتشر می‌کند. در سال 2016 نیز ویدئوی دیگری منتشر شد که مراحلی از تولید تسلا مدل ایکس را نشان می‌داد.

این ویدئوی 15 ثانیه‌ای که با عنوان "همکاری ربات‌های در ساخت تسلا مدل ایکس" منتشر شد، ربات‌ها را در حال ساخت این خودرو به نمایش گذاشت.

اگرچه جزئیات بسیار کمی در این ویدئو به نمایش درآمد اما نشان می‌داد که خودروهای تسلا در فرآیند دقیق و کارآمدی ساخته می‌شوند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!