شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سران قوا در خصوص ترخیص خودروهای مانده در گمرک تصمیم می گیرند
۱۱:۱۸ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
اجاره خودرو
سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران:

سران قوا در خصوص ترخیص خودروهای مانده در گمرک تصمیم می گیرند

پرشین خودرو: سرپرست سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه به زودی نتیجه جلسه سران سه قوا در مورد ترخیص خودروهای مانده در گمرک اعلام می‌شود، گفت: در صورت موافقت سران قوا، شرایط خاصی برای ترخیص تعیین می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، محمدرضا مودودی در مورد ترخیص خودروهای مانده در گمرک، گفت: با توجه به اینکه این خودروها در گمرک در حال متروکه شدن است، طرح ترخیص خودروها، توسط سازمان‌های مربوطه و گمرک جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد شده است.


وی با بیان اینکه دولت با تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک موافقت کرده است، افزود: بخشی از این خودروها به صورت قانونی وارد شده است و بخشی دیگر دارای پرونده قضایی است بنابراین باید قوه قضائیه هم در مورد خودروهای مانده در گمرک که دارای پرونده قضایی است، نظر دهد.

 

واردات خودرو

 

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه در مجموع مقرر شده تا درباره تمامی خودروهایی که در گمرک مانده تعیین تکلیف شود، بیان داشت: در جلسه سران سه قوه در این مورد تصمیم‌گیری می‌شود و نتیجه آن در همین هفته اعلام می‌شود.

مودودی بیان داشت: در صورت موافقت سران سه قوه با ترخیص این خودروها از گمرک احتمالا شرایط خاصی از جمله پرداخت عوارض و حقوق گمرکی برای ترخیص این خودروها تعیین می‌شود.

نظر بینندگان
!
!
!