سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۲:۱۷ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
۲۲:۱۷ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
اجاره خودرو

این فناوری سلول های سرطانی را خواب می کند

پرشین خودرو: محققان استرالیایی موفق به دستکاری سیستم ایمنی بدن شده اند تا از این طریق سلول های سرطانی را در وضعیت خواب قرار دهند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، این دستاورد بزرگ علمی می تواند ایمنی بدن در برابر بیماری سرطان را به میزان چشمگیری افزایش دهد و از رشد تومورهای خطرناک برای مدت زمانی نامحدودی جلوگیری کند.
 

 

سرطانامروزه پزشکان به دنبال یافتن راه هایی به منظور نابودی سلول های مرگبار سرطان هستند و هر یک رویکردی متفاوت را در این زمینه به کار گرفته اند. یکی از این روش های جدید که می تواند جایگزینی برای شیمی درمانی باشد، متعادل سازی سیستم ایمنی بدن در برابر سرطان نام گرفته و در قالب آن می توان تومورها را در وضعیت خواب قرار داد.

برای پیشبرد این هدف از یکی از سلول های ایمنی ساز بدن که در بافت حافظه قرار دارد و به تی آر ام مشهور است استفاده می شود. محققان تنها بیست سال قبل از وجود چنین سلول هایی در بدن انسان مطلع شدند و دریافتند که این سلول ها قادر به کنترل تومورهای سرطانی هستند.

در حال حاضر آزمایش هایی در این زمینه با موفقیت برروی موش ها انجام شده و امید می رود با تکمیل بررسی ها در این زمینه بتوان قابلیت های سلول های تی آر ام را برای به خواب بردن تومورها تقویت کرد تا از این طریق بتوان در فرصت مناسب راهی برای پاکسازی آنها نیز یافت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!